Facebook Google+ Twitter

Skarżysko-Kamienna: Sąd rozpatrzy sprawę byłego wiceministra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-29 07:12

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej ponownie będzie rozpatrywał sprawę byłego wiceministra zdrowia w rządzie Donalda Tuska, Krzysztofa Grzegorka, oskarżonego o korupcję. Sąd wznowił przewód w procesie ponieważ zamierza przesłuchać dwóch dodatkowych świadków.

Na ostatniej rozprawie Krzysztof Grzegorek w mowie końcowej poprosił sąd o uniewinnienie. Podobnie zrobiła większość oskarżonych. Tylko Andrzej Gadomski, który najpierw obciążył Grzegorka, a później zmienił zeznania, prosił o łagodny wymiar kary.

Prokurator zażądał dla Krzysztofa Grzegorka dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, 50 tysięcy złotych grzywny oraz zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w publicznej służbie zdrowia przez 4 lata. Dla pozostałych oskarżonych domaga się wyroków od ośmiu miesięcy do półtora roku w zawieszeniu na dwa do czterech lat oraz wysokich grzywien.

Krzysztof Grzegorek jest oskarżony o przyjęcie ponad 20 tysięcy złotych łapówki od firmy Johnson&Johnson. W zamian miał gwarantować, że szpital w Skarżysku, którego był wicedyrektorem, zakupi materiały tej firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.