Facebook Google+ Twitter

Skatepark i lodowisko w Nowogardzie

Oddany do użytku skatepark w Nowogardzie wygląda imponująco. Na treningi przyjeżdżają tu ludzie z odległych miejscowości, a młodzież oblega go w każdej wolnej chwili.

Skatepark w Nowogardzie na placu Szarych Szeregów
Jest miło, kiedy organizatorzy życia publicznego realizują dobre pomysły.
Kompleks rekreacyjno-sportowy nad jeziorem w Nowogardzie okazał się udaną inwestycją. Potwierdza to zainteresowanie się obiektem większej grupy społeczeństwa. Istotnym jest, aby obiekty, które budujemy, były racjonalnie wykorzystywane tak, żebyśmy nie musieli powiedzieć: "Kapitał wrzucony w błoto".Betonowa płyta skateparku o powierzchni 1367 m2 zapewnia komfort treningów. Wokół skateparku wykonane są alejki z betonu asfaltowego o powierzchni 630 m2. Na ukończeniu jest pełnowymiarowe boisko do tenisa ziemnego. Teren ten został zmeliorowany w celu regulacji wilgotności podłoża, co zapewnia trwałość obiektu i zabezpiecza przed podtapianiem.

Lodowisko na "Orliku" w Nowogardzie
Cieszy też fakt, że przy Zespole Szkół Nr3 w Nowogardzie na terenie "Orlika" czynne jest lodowisko dla użytkowników indywidualnych. Zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 15;30 do 20;00. W weekendy, święta i w ferie jest czynne w godzinach od 10;00 do 20;00.
Wstęp jest wolny.

Kort tenisowy na placu Szarych Szeregów w Nowogardzie
Dostępny jest też kort tenisowy, do tenisa ziemnego. I to bez opłaty. Nie ma jeszcze siatki. Myślę, że chcący uprawiać tą dyscyplinę sportową wygospodarują sobie fundusze na zakup siatki. Gdyby kupiła gminna, trzeba by było ją dozorować i utworzyć specjalnie etat dla pracownika a to byłaby już przesada.

Należy bezwzględnie przestrzegać
Wybierając się na lodowisko czy skatepark trzeba pamiętać o bezpieczeństwie! W celu uniknięcia obrażeń lub złamań kończyn należy stosować kaski, nakolanniki i nałokietniki.
Skatepark w Nowogardzie. Jego powierzchnia betonowej płyty wynosi 1367 m2. Alejki wykonane z betonu asfaltowego o powierzchni 630 m2. / Fot. Piotr WierzbickiNiektórzy dobrze radzą sobie z deską. / Fot. Piotr WierzbickiLodowisko jest obiektem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie przy ul. Bohaterów Warszawy. A z tego wynika, że burmistrz i dyrektor szkoły są na wysokim poziomie moralnym. Wstęp na lodowisko bez opłaty. / Fot. Piotr Wierzbicki Na tablicy ogłoszeń przy "Orliku" w Nowogardzie. / Fot. Piotr WierzbickiSkatepark w Nowogardzie. / Fot. Piotr WierzbickiSkatepark w Nowogardzie. / Fot. Piotr WierzbickiKort do tenisa ziemnego w Nowogardzie przy Placu Szarych Szeregów. / Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Piotrze aby wiecej takich inicjatyw bylo, oraz osrodkow dla mloodziezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Stefanio, twoja wypowiedź ma gruntowne podstawy, jeżeli podejdziemy do tematu pod względem ekonomicznym i uprawiania sportu w ogóle. Można zadać sobie pytanie, ilu ludzi kopie piłkę i procentowo udział piłkarzy odnoszących życiowe sukcesy? A nawet jak osiąga sukcesy? Jak jest uformowany ostateczny "produkt"? Umie kopać piłkę, umie biegać a co z resztą? Jeżeli reszta jest tak gburowata jak "prezes", to dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne obiekty. Oby służyły jak najdłużej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się mądrzejszy pomysł niż "orliki". Korzystają wszyscy, nie tylko
amatorzy piłki kopanej. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już jest czym się pochwalić a temat ważny. Najważniejsze że młodzież ma gdzie pójść. Teraz siatkę tenisową można zrobić prowizorycznie i zastąpić cienką siatką nylonową do kupienia w sklepach ogrodniczych. Ja kiedyś grywałm przez sznurek i też było dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie jak u nas.
Fajna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrazy uznania dla włodarzy. Pozdrawiam Panie Piotrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.