Facebook Google+ Twitter

Skauci całego świata odnawiają Przyrzeczenie

1 sierpnia 2007 r. to nie tylko Dzień Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego... Dla harcerzy jest to również 100-tna rocznica powstania skautingu.

1 sierpnia 1907 roku o godz. 8.00 na niewielkiej wyspie Brownsea u wybrzeży Anglii gen. Baden-Powell obwieścił założenie pierwszego obozu skautowego, w którym uczestniczyło dwudziestu kilku młodych skautów.

Wydarzenie to zapoczątkowało tworzenie się wielkiej, światowej, skautowej rodziny w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii i Oceanii. Rodziny, która obecnie liczy ponad trzydzieści pięć milionów.

Aby uczcić tak ważną rocznicę skauci z całego świata stanęli o świcie zwróceni twarzami do słońca, by w swoim języku głośno i wyraźnie powiedzieć słowa, które mówili w dniu wchodzenia do skautowej rodziny.
Dzisiejszy poranek był dla nich chwilą refleksji, że są częścią
wielomilionowego ruchu młodzieży, która wierzy w to, iż można żyć w zgodzie z uniwersalnymi wartościami, budować świat oparty na pokoju i przyjaźni.

1 sierpnia 2007r ponownie składano Przyrzeczenie Skautowe: harcerki i harcerze, instruktorki i instruktorzy, starszyzna i seniorzy - od najmłodszych do najstarszych, na porannych uroczystych zbiórkach odnawiali Przyrzeczenie Harcerskie.
odnowienie Przyrzeczenia Harcerskiego w 12 WDH Szubrawcy (Hufiec ZHP łask, chorągiew łódzka) / Fot. Liliana KoseckaNa szczycie Śnieżki, nad brzegiem morza, wśród szumiących drzew... rozbrzmiewało: Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.