Facebook Google+ Twitter

Skauci mogą być gejami

Wczoraj, w atmosferze protestów i zewnętrznych nacisków, lokalni liderzy amerykańskiej organizacji skautowej Boy Scouts of America podjęli decyzje o zmianie polityki członkowskiej. Od nowego roku w szeregi będą przyjmowani również geje.

 / Fot. Scrim printW Grapevine w stanie Teksas obradowało 1400 delegatów Krajowa Rada BSA. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, głosowali nad zmianami polityki członkowskiej amerykańskiej organizacji skautowej. Podjęcie decyzji było bardzo trudne, gdyż skauci byli poddawani wielu naciskom.

Zwolennicy utrzymania zakazu przynależności homoseksualistów do skautów zebrali ponad 250 tysięcy głosów wśród skautów i ich rodziców. Zorganizowali też marsze poparcia dotychczasowej polityki członkowskiej. Uważają, że skauci zawsze stali na straży ponadczasowych wartości. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że około 70% lokalnych oddziałów sponsorowanych jest przez organizacje kościelne. Natomiast zwolennicy przemian i zniesienia dyskryminacji zebrali blisko 2 miliony głosów poparcia. Ruszyła też wielka machina propagandowa pokazująca skautów, którzy zostali usunięci z organizacji po ujawnieniu swej orientacji seksualnej.

 / Fot. Scrim printWczoraj ponad 60% delegatów głosowało za zmianą polityki personalnej BSA. Od nowego roku w szeregi skautowej organizacji będą mogli wstępować geje, i skauci nie będą musieli ukrywać się ze swoim homoseksualizmem. Jednak nadal dorosłymi wychowawcami nie będą mogły być osoby homoseksualne.

Takie rozwiązanie, tylko połowiczne, nie zadowala żadnej ze stron konfliktu. Można się spodziewać dalszych nacisków na skautów, by zmienili zasady członkostwa. Medialne doniesienia obfitują w wiele niewybrednych komentarzy, co potwierdza fakt, że sprawa jest bardzo ważna dla amerykańskiego społeczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

i stało się, geje już mogą być skautową kadrą http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fusa-homoseksualisci-moga-byc-wychowawcami-skautow#

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niepełnosprawnym trzeba pomóc... izolowanie ich pogarsza sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie będzie aż tak źle, Panie Grzegorzu, nie samym seksem człowiek żyje.
A co do inicjacji seksualnej w odmianie homo, chyba bardziej sprzyjające warunki są w środowiskach sportowych, po pierwsze wspólne prysznice po meczach, po drugie brak otoczki wychowawczej [ona jednak zawsze przeszkadza gdy chce się łamać zasady ideału wychowawczego], po trzecie okazywanie uczuć w euforii wygranej lub przegranej jest tolerowane i spotyka się z wyrozumieniem właśnie w świecie sportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Stanisław Kan Tego wymaga postęp i sprawiedliwość społeczna. Ponadto jeśli odrzucić całą otoczkę obyczajową nieportzebnie importowaną ze starożytnej Palestyny (jak to widzą niektórzy) staje się rzeczą jasną, że inicjacja seksualna w odmianie homo jest najbardziej naturalna, zaś harcerstwo-skauting to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do jej odbycia. To tyle w ramach czarnego humoru, zaś poważniej, zauważyłem, że w życiu społeczno-politycznym równowaga jest krucha i niterwała. Kiedyś wichrzyciele i buntownicy w koloniach wołali, żeby przestano ich kolonizować. Ich żądania zostały w końcu spełnione i co? Siedzą sobie spokojnie w swoich krajach, robiąc z nich ziemie mlekiem i miodem płynące, a narodom swoich byłych metropolii kolonialnych też pozwolili żyć w spokoju?

Czuję w kościach bardzo złe przeczucie; po upadku modelu obyczajowości związanego z wyznawnieniem Boga Jahwe nie nastąpi neutralność światopoglądowa, ale panowanie kanonu satanistyczno-pogańskiego czylł powrót do czasów sprzed 379 n. e. w najlepszym wypadku, a w najgorszym calkowity zamęt cywilizacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa myśl Panie Stanisławie. Ciekaw jestem w jaki sposób będą sprawdzać orientacje seksualną u siedmiolatków? No i później trzeba będzie dokonywać okresowej weryfikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może doczekamy czasów, gdy skautami będą mogli być wyłączanie geje.Czas dominacji hetero skończy się nadejdzie czas homo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Hadrianie, Panie Grzegorzu. W programach skautowych wpisano, że wychowuje się na wartościowych członków społeczeństwa. W chwili powstawania skautingu z pewnością za takich uważano osoby heteroseksualne. W BSA usuwano osoby homoseksualne, o czym można przeczytać m.in. tutaj: link
Cel wychowania w skautingu już znamy, a teraz metoda. Młody skaut wychowywany jest na wzór i podobieństwo swoje, czyli jak to się określa w harcerstwie Osobisty Przykład Instruktora. Nie oszukujmy się, w tego typu organizacjach więcej jest socjalizacji niż samego wychowania. Skauci więc przyjmują wzorce postaw od swoich wychowawców i starszych kolegów. Czy seksualne też? A na to już nie odpowiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, proponowany przez Panią tytuł jest bardzo stereotypowy. A chyba - przynajmniej wg mnie - nie o to chodziło w tej całej zawierusze. Ukształtowany gej jest osobą dorosła lub prawie dorosłą. Jeśli do tej pory nie wstąpił do skautingu, to niech tak pozostanie. Właśnie dlatego pozostawiono zakaz dla gejów bycie wychowawcami w BSA.
Natomiast dzieci wstępujące do skautingu nie mają jeszcze ukształtowanej orientacji seksualnej, kształtuje się ona w okresie dorastania. I jeśli taki skaut stanie się w wieku kilkunastu lat gejem to nie zostanie z BSA osunięty. Dlatego napisałem taki a nie inny tytuł. Tak jak Pani napisała, każdy skaut może zostać gejem i nic mu z tego powodu nie grozi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czepiam się

Chodzi chyba o to, że "geje mogą należeć do skautów". I tak powinien brzmieć tytuł.
Aktualny oznacza, że wszyscy skauci moga być gejami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak w ogóle wygląda wychowywanie na hetero?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.