Facebook Google+ Twitter

Skauci w barwach LGBT

Angielskie środowisko LGBT będzie promować skauting podczas londyńskiej parady 28 czerwca 2014 roku.

 / Fot. Rzut ekranuFLAGS to działająca w Wielkiej Brytanii organizacja promująca skauting wśród gejów i lesbijek. Pragnie, aby angielski skauting był tolerancyjny wobec odmienności seksualnej, zarówno w stosunku do młodzieży jak i osób dorosłych. Od ośmiu lat podejmuje w tym zakresie różne działania, od wydawania informatorów, poradników i ulotek, a na gadżetach kończąc.

 / Fot. Materiał organizatoraOrganizacja zaapelowała do skautów i dorosłych ochotników, by bez względu na orientację seksualną przyłączyli się do londyńskiej parady, aby wspólnie świętować różnorodność skautingu. Będzie to jedno z najważniejszych jednodniowych wydarzeń środowisk LGBT.

FLAGS ostatnio mocno skrytykowało brak wystarczającego nagłośnienia przez media zmian jakie zaszły w Boy Scouts of America. Przypomnijmy, że od początku roku do skautów w USA mogą należeć geje. Jednak nadal obowiązuje zakaz pełnienia przez gejów funkcji opiekuńczych i wychowawczych w amerykańskim skautingu, nad czym ubolewają aktywiści FLAGS.

 / Fot. Zrzut ekranuW Polsce temat odmienności seksualnych w harcerstwie jest nadal tematem tabu, choć nikt w sposób jawny nie zabrania gejom i lesbijkom być harcerzami. Pod tym względem obowiązuje poprawność polityczna i deklaracja równości i różnorodności.

Ostatnio pojawiły się w Internecie przypomnienia słów twórcy skautingu: Jeśli skauting miałby istnieć bez Boga, lepiej żeby go w ogóle nie było, a w dalszej konsekwencji, że sodomia jest grzechem. Na takie argumenty ktoś sprytnie odpisał: mamy nowego papieża i załatwił, że Bóg już nie nienawidzi homoseksualistów. Prawdopodobnie nie idą też już bezpośrednio do piekła, ale trudno powiedzieć czy idą do czyśćca czy jednak do piekła ale dłuższą drogą. Jakby nie było, zaczyna się w temacie dyskusja na argumenty a nie na wyzwiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.