Facebook Google+ Twitter

"Skaza", "Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Syrena. Bilety rozdane

W ramach akcji Bilet za recenzję mieliśmy dla autorów W24 po dwa podwójne bilety na "Skazę" oraz na "Karierę Nikodema Dyzmy". Bilety na "Skazę" otrzymuje Paulina Żaglewska, zaś na "Karierę..." - Małgorzata Socha i Dominika Tarnacka.

plakat / Fot. Teatr Syrena"Skaza" - thriller erotyczny o namiętnym związku starszego mężczyzny i młodej kobiety, będącej narzeczoną jego syna. Stephen Fleming - szanowany lekarz, mąż i ojciec, zaczyna robić karierę polityczną, co dopełnia obrazu człowieka sukcesu. A jednak dręczy go dojmujące uczucie pustki. Na przyjęciu poznaje atrakcyjną i tajemniczą dziennikarkę, Annę Barton. Mimo że ma ona wkrótce wyjść za jego syna, Fleming nie potrafi oprzeć się skrywającej mroczną tajemnicę femme fatale...

Na podstawie powieści Josephine Hart wybitny francuski reżyser Louis Malle nakręcił znakomity film z Jeremym Ironsem i Juliette Binoche w rolach głównych.

Sceniczną adaptację "Skazy" przygotowuje Adam Sajnuk, którego nazwisko jest dziś jednym z najbardziej gorących nazwisk w polskim teatrze – w roku 2014 reżyserować ma m.in. w Teatrze Narodowym, w Teatrze Polskim i w Teatrze Polonia u Krystyny Jandy. Rok zaczyna jednak od współpracy z Teatrem Syrena, a zmysłowa, erotycznie rozwibrowana "Skaza" w jego reżyserii zapowiada się na jedno z najgłośniejszych wydarzeń sezonu.

Reżyseria:
Adam Sajnuk
Scenografia i kostiumy:
Katarzyna Adamczyk
Muzyka:
Michał Lamża

Obsada:
Jacek Poniedziałek - Stephen Fleming
Aleksandra Justa - Ingrid Fleming
Anna Terpiłowska - Anna Barton
Maciej Radel - Martyn Fleming
Andrzej Makowiecki - Edward Lloyd
Dorota Gorjainow - matka Anny

Recenzję tego spektaklu możecie przeczytać tutaj.


plakat / Fot. Teatr Syrena"Kariera Nikodema Dyzmy" - musical na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Kariera Nikodema Dyzmy", która już w chwili wydania (1932 r.) była owiana aurą skandalu. Odważna i celna satyra na skorumpowane i cyniczne elity polityczne dwudziestolecia międzywojennego miała być odwetem autora na władzach sanacyjnych. Tadeusz Dołęga-Mostowicz, wówczas dziennikarz, krytykował poczynania rządu i marszałka Piłsudskiego. Ponieważ nie reagował na ostrzeżenia, został porwany, pobity i porzucony za miastem. Wydawało sę, że książka o bezrobotnym urzędniku pocztowym z prowincji będzie jedynie osobistą zemstą za samosąd. Nikt wówczas nie przypuszczał, że opowieść o karierze politycznej prostaka i ignoranta będzie cieszyć się tak wielkim powodzeniem i pozostanie aktualna przez kolejne dekady.

Przeniesienia legendarnej powieści o kultowym już karierowiczu na deski Teatru Syrena podjął się mistrz musicalu Wojciech Kościelniak. Przygotowuje on widowisko muzyczne z licznymi piosenkami, do których muzykę pisze Piotr Dziubek. Autorem choreografii jest dobrze już znany naszym widzom, wielbicielom przedstawienia "Halo Szpicbródka", Jarosław Staniek. Pełen uroku świat przedwojennej Polski uwspółcześni swoją scenografią Damian Styrna. Kostiumy zaprojektuje Bożena Ślaga ("Dzieci z Bullerbyn"). Skład realizatorów spektaklu już dziś wróży powstanie barwnego, ale ostrego w wyrazie musicalu.

W rolę Nikodema Dyzmy bezwzględnie pnącego się na wyżyny społeczne po szczeblach kariery wcieli się Przemysław Bluszcz (pamiętny Tadek w dramacie "W dół kolorowym wzgórzem", menedżer grupy Dżem w filmie "Skazany na bluesa", ks. Edmund w "Made in Poland" i Benek Cygan w spektaklu "Ballada o Zakaczawiu"). U jego boku wystąpią Marta Walesiak i Barbara Melzer (obie wcielą się w postać Lali) i Anna Terpiłowska w roli Mańki. Naiwną i eteryczną Ninę zagrają Emilia Komarnicka i Karolina Michalik. W roli Żorża wystąpi Przemysław Glapiński.

Reżyseria:
Wojciech Kościelniak
Scenografia:
Damian Styrna
Kostiumy:
Bożena Ślaga
Teksty piosenek:
Rafał Dziwisz
Muzyka i kierownictwo muzyczne:
Piotr Dziubek

Obsada:
Przemysław Bluszcz - Nikodem Dyzma
Emilia Komarnicka/Karolina Michalik - Nina
Anna Terpiłowska - Mańka
Marta Walesiak/Barbara Melzer - Lala
Piotr Siejka - Kunicki
Przemysław Glapiński - Żorż
Jacek Zawada - Krzepicki
Jacek Pluta - Wareda
Albert Osik - Jaszuński
Michał Konarski - Boczek
Wiktor Korzeniowski - Goniec
Tancerki Teatru Syrena
Tancerze Teatru Syrena

Recenzję tego spektaklu możecie przeczytać tutaj.

Zachęcamy także do zapoznania się z programem Sylwestera w Teatrze Syrena.


Na zgłoszenia w komentarzach czekamy:
- na "Skazę" (4 grudnia, godz. 19) - do czwartku, 4 grudnia, do godziny 11 - bilety otrzymała Paulina Żaglewska
- na "Karierę Nikodema Dyzmy" (10 grudnia, godz. 19) - do wtorku, 9 grudnia, do godziny 15 - bilety otrzymują Małgorzata Socha i Dominika Tarnacka

Bilety będą do odebrania w kasie w dniu spektaklu.

Przypominamy, że bilety przekażemy tym autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko i zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji ze spektaklu, na który otrzymają bilety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kariera Nikodema Dyzmy. Napiszę recenzje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie pójdę na Karierę Nikodema Dyzmy i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kariera Nikodema Dyzmy. Deklaruję napisanie recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybiorę się na Skazę i na Karierę Nikodema Dyzmy. Deklaruję napisanie recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też bym się wybrała na Karierę Nikodema Dyzmy i deklaruję napisać recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie pójdę na Karierę Nikodema Dyzmy i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.