Facebook Google+ Twitter

Skierniewice. Przedszkolaki oglądały makabryczne zdjęcia

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-04-23 08:57

Wstrząsające fotografie płodu po aborcji, zakrwawionej kobiety w klatce oraz człowieka na krześle elektrycznym. Zdjęcia oglądały m.in. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Z uwagi na drastyczny charakter zdjęć pokazujemy jedynie ich fragmenty. Całą prezentację oglądały m.in. kilkulatki (fot. z prawej) w towarzystwie starszych uczniów i dorosłych... / Fot. repr. i fot. Jolanta SobczyńskaPrzedstawiono je na konferencji "Prawa człowieka - prawa dziecka", zorganizowanej przez skierniewickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz doradcę Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach. Organizatorzy nie widzą jednak niczego niestosownego w tej prezentacji.

Projekt "Prawa człowieka - prawa dziecka" prowadziło wiele szkół w Skierniewicach. Dzieci przygotowywały przedstawienia i wystawy. Podsumowujące projekt spotkanie z udziałem najmłodszych też miało być sukcesem. I pewnie by było, gdyby nie prezentacja multimedialna na temat praw człowieka i ich łamania.

Wprowadzenie przygotowała Anna Politańska, znany skierniewicki pedagog. Szok wywołały dopiero ilustracje. Łamanie praw człowieka przedstawiono na zdjęciach, wśród których na pierwszy plan trafił martwy, zakrwawiony płód po aborcji. Obok było zdjęcie mężczyzny siedzącego na krześle elektrycznym, przygotowywanego do egzekucji oraz drastyczna fotografia torturowanej kobiety z zakrwawioną twarzą, zamkniętej w klatce. Wszystko zaś widziały przedszkolaki.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pseudo katolickie popisy czuć zapach kleru

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pozostali pedagodzy nabrali wody w usta... Jasne, utrwalajmy stereotyp nauczyciela, który ma zawsze rację, choćby zrobił z siebie kompletnego idiotę. Na pewno prestiż zawodu dzięki temu wzrośnie.
I jeszcze jedno mi się nasuwa: aborcja, kara śmierci, tortury - trzeba o tym mówić, ale może warto na tego typu konferencjach zacząć od tego, co spotykamy na co dzień, na wyciągnięcie ręki. Choćby nasze koszmarne "domy dziecka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Znay skierniewicki pedagog" powinien byc pozbawiony prawa wykonywania zawodu.
Tak samo jak lekarz za błąd w sztuce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.