Facebook Google+ Twitter

Skimmery na bankomatach

W Jeleniej Górze zatrzymano Bułgarów instalujących skimmery na bankomatach. Policja podejrzewa, że szajka działała również w innych miastach.

http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=komun1214&numer=32 / Fot. PolicjaOsoba korzystająca z bankomatu, zauważyła na maszynie listwy, których dzień wcześniej tam nie było. Wzbudziło to jej podejrzenia, zawiadomiła więc policję. Okazało się, że miała rację, na bankomacie ktoś zainstalował skimmery. Są to urządzenia służące do kopiowania danych znajdujących się na pasku magnetycznym karty płatniczej - dzięki temu można wykonać dokładną jej kopię. Pozwala to przestępcy płacić za towary oraz dokonywać wypłat z bankomatu bez wiedzy właściciela karty.W wyniku podjętych czynności, policjanci zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii w wieku 31 i 49 lat. W hotelu gdzie mieszkali, znaleziono laptopa, karty magnetyczne, twarde dyski oraz inne przedmioty służące do montażu urządzeń skanujących oraz kopiowania danych.

Za tego typu czyn grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KMP Jelenia Góra
http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=komun1214&numer=32 / Fot. Policjahttp://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=komun1214&numer=32 / Fot. Policja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.