Facebook Google+ Twitter

Skinny Patrini zagrają w gdańskim Cafe Absinthe

Grają jazgotliwy postpunk, brudne elektro, a czasami tajemnicze brzmienia cold wave. Wyjątkowy na polskiej scenie alternatywnej duet Skinny Patrini, wystąpi w czwartek (13 grudnia) o gody. 22 w gdańskim Cafe Absinthe.

Plakat koncertu Skinny Patrini. / Fot. Materiały prasowe Cafe AbsintheNie ma na polskiej scenie muzyki alternatywnej drugiego tak ekscentrycznego zespołu. Koncertujące od dwóch lat, trójmiejskie Skinny Patrini, to zjawisko muzyczno-wizualne porównywane z takimi gwiazdami gatunku, jak Peaches, czy I AM X. I wcale w tych porównaniach nie wypadają gorzej.

Ten oryginalny duet tworzy para przyjaciół: odpowiedzialna za wokal Anna Patrini i generujący na syntezatorze i miksujący dźwięki Michał "Skinny" Skórka. Trudno określić wykonywaną przez nich muzykę. Można tu znaleźć i chropowate brzmienia postpunku, brudny electroclashowy jazgot, ale również tajemnicze melodie spod znaku neo-cold wave. Muzycy nie skupiają się na jednej stylistyce, są otwarci na najnowsze style muzyczne i - co bardzo ważne - nie boją się eksperymentować.

Każdy z koncertów Skinny Patrini to nowe przeżycie muzyczne, ale także długo zapadający w pamięć spektakl sceniczny. Nieodłączną cechą koncertów duetu jest kreowanie na scenie swoistego audiowizualnego performance'u. Ekstatyczny taniec wokalistki, psychodeliczne wizualizacje i slajdy oraz ekstrawaganckie stroje to element obowiązkowy ich występów.

Zespół koncertował w wielu klubach w całej Polsce: między innymi sopockim Sfinksie, gdańskiej Kolonii Artystów czy warszawskich M25 i nieistniejącym już Le Madame. Muzycy mają także na koncie udane występy w paryskich i barcelońskich klubach. Zagranicznym smaczkiem jest również współpraca z cenionym na scenie elektro włoskim muzykiem, Adrianem Cianzanem. Obecnie duet pracuje w gdańskim studiu Elektra nad nagrywaniem debiutanckiego albumu.

Czekając na zapowiadaną płytę, Skinny Patrini będzie można zobaczyć w czwartek, 13 grudnia w Cafe Absinthe w Gdańsku. Trójmiejscy fani, którym nie uda się przybyć na ten koncert, nie będą musieli długo czekać. Niespełna dwa tygodnie później, 28 grudnia duet wystąpi w sopockim Sfinksie. Na obu koncertach zabawa do utraty tchu przy ambitnych elektro brzmieniach gwarantowana.

Skinny Patrini, czwartek (13 grudnia), godz. 22, Cafe Absinthe (Gdańsk, ul. Św. Ducha 2), bilety: 10 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)
i świetny plakat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.