Facebook Google+ Twitter

Skład Japończykow na Puchar Świata w skokach narciarskich

Inauguracja rywalizacji w ramach Pucharu Świata zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna 2 tygodnie sezon rozpocznie się zawodami na skoczni Ruka w Kuusamo. Do tego czasu reprezentacje będą trenować i szykować formę, by jak najlepiej występować w zimie.

Reprezentacją, która jako pierwsza podała oficjalny skład na początkową część sezonu zimowego, są Japończycy. Trener Kari Yliantilla wybrał do swojej kadry zawodników z doświadczeniem, ale także młodych. Trzon reprezentacji stanowić będą Noriaki Kasai oraz Daiki Ito. Oprócz nich o dobre lokaty mają walczyć także Taku Takeuchi, Shohhei Tochimoto, Fumihisa Yumoto oraz Yuta Watase. Kadra będzie przebywać w Europie od 11 listopada aż do 6 stycznia 2009, czyli do zakończenia Turnieju 4. Skoczni.

Trener ma nadzieję, że nadchodzący sezon będzie bardziej udany od poprzedniego. Najlepszym zawodnikiem zimy 2007/08 okazał się Taku Takeuchi, który zajął w generalnej klasyfikacji dopiero 28. miejsce. Docelową imprezą, na którą Japończycy mają być gotowi z formą, są lutowe mistrzostwa świata w Libercu. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Sapporo ekipa Kraju Kwitnącej Wiśni wywalczyła brązowy medal, czym sprawiła wielką niespodziankę. Czy Japończykom uda się powtórzyć sukces?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.