Facebook Google+ Twitter

Skład reprezentacji Polski na EuroBasket Women 2011

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-13 14:21

Trenerzy reprezentacji Polski podjęli decyzję o czternastoosobowym składzie na mistrzostwa Europy kobiet, które od 18 czerwca do 3 lipca odbędą się w trzech miastach Polski (Bydgoszcz, Łódź i Katowice).

 / Fot. Logo– To była bardzo ciężka decyzja. Wspólnie z trenerami dyskutowaliśmy na ten temat ponad półtorej godziny, chcąc wybrać opcję jak najlepszą dla zespołu. Analizowaliśmy wszystkie za i przeciw. Zastanawialiśmy się nad trzema osobami, ostatecznie decydując się na odesłanie do domu Joanny Czarneckiej – tłumaczy trener reprezentacji Polski Dariusz Maciejewski. – Asia naszą trudną decyzję przyjęła z pokorą. Znam ją bardzo długo, dlatego spodziewałem się takiej reakcji. W tym miejscu chciałbym podziękować Asi za cały trud, jaki włożyła w te przygotowania. Nie jest łatwo podejmować takie decyzje, niestety kiedyś trzeba było to zrobić – dodał Maciejewski.

Po sobotnim meczu kontrolnym z Litwą trenerzy obawiali się o stan zdrowia Agnieszki Szott, która w starciu podkoszowym nabawiła się urazu kolana. – Ze wstępnej diagnozy wynika, że kontuzja nie okazała się poważna. Wydaje się, że kolano jest stabilne, ale stuprocentową pewność będziemy mieć dopiero w poniedziałek, kiedy Aga przejdzie szczegółowe badania. To twarda dziewczyna, dlatego jestem dobrej myśli – zaznacza opiekun naszej kadry.

Pomimo znalezienia się poza czternastoosobowym składem na mistrzostwa, do dyspozycji trenerów do piątku pozostanie Joanna Czarnecka. – Ostateczny skład na EuroBasket musimy podać na dzień przed turniejem. Wolimy chuchać na zimne, dlatego pozostawiliśmy sobie taką możliwość – kończy Maciejewski.

Pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy Polski rozegrają w sobotę 18 czerwca. Rywalem będzie Czarnogóra.

Czternastoosobowa kadra na EuroBasket:

obwodowe: Katarzyna Dźwigalska, Paulina Pawlak, Anna Pietrzak

skrzydłowe: Małgorzata Babicka, Agnieszka Kaczmarczyk, Katarzyna Krężel, Elżbieta Mowlik, Agnieszka Skobel, Agnieszka Szott, Justyna Żurowska, Emilia Tłumak

środkowe: Aleksandra Chomać, Patrycja Gulak-Lipka, Ewelina Kobryn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.