Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4454 miejsce

Skład Zarządu PKP został awaryjnie wymieniony

W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP S.A. nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. odwołało z funkcji prezesa zarządu PKP Mirosława P. oraz trzech członków zarządu.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiŚledztwo dotyczący nieprawidłowości przy zawieraniu umowy na ochronę dworców podczas Światowych Dni Młodzieży.

„Zlecenie na ochronę dworców podczas Światowych Dni Młodzieży dostała spółka, którą kieruje wspólnik w interesach szefów BOR i Agencji Wywiadu. PKP twierdzi, że to przypadek” - pisał 14 lipca 2016 w „Gazecie Wyborczej” red. Wojciech Czuchnowski.

Zgodnie z panującym w PKP ładem korporacyjnym podpisanie umowy musiał zaproponować jeden z członków zarządu. W tym przypadku zrobił to prezes całej grupy czyli Mirosław P.

Pochodzący z Siedlec Mirosław P., były prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce został wysoko oceniony przez posła PiS  / Fot. WikipediaKrzysztofa Tchórzewskiego:

„Szanowni Państwo, fakt, że tak wielu siedlczan i mieszkańców naszego regionu zajmuje ważne stanowiska polityczne i ekonomiczne w naszym kraju, stanowi dla mnie powód do dumy. Jeszcze nigdy mieszkańcy regionu siedlecko-ostrołęckiego nie mieli tak wiele do powiedzenia w sprawie rozwoju i przyszłości naszej Ojczyzny.

Pragnę przypomnieć, że w latach 2007-2015, czyli za rządów koalicji PO-PSL, tego typu awanse naszych mieszkańców można było policzyć na palcach jednej ręki.

Nie mieliśmy jako obywatele praktycznie żadnego wpływu na to, co dzieje się w Polsce.

(…) Słowa pochwały należą się Panu Mirosławowi P. /w tekście pełne nazwisko- dop. JK/. Pod jego zarządem PKP zaczęło znowu wypełniać swoje funkcje.

Uporządkowano kwestie majątkowe. Firma aktywnie uczestniczy w programie Mieszkanie+.

Pragnę przypomnieć, że PKP Intercity pierwszy raz od lat osiągnęło zyski. Co jeszcze wczoraj było niemożliwe, stało się prawdziwe”. „ Echo Katolickie” Numer 9 - 02-08 marca 2017r.

 / Fot. Archiwum UM SiedlcePrezydent Siedlec Wojciech Kudelski mówił wcześniej:

„Mirosław P. /w oryginale pełne nazwisko/ to doświadczony człowiek, pełnił w swoim życiu wiele odpowiedzialnych stanowisk. Dlatego też dostał w Siedlcach stanowisko prezesa agencji w której miasto pokłada duże nadzieje jeśli chodzi o realizację ważnych celów. Jednak każdy ma swoją odporność psychiczną.

Ja z prezesem przed tym zanim zgodziłem się na rozwiązanie umowy o pracę rozmawiałem i on powiedział, że to bardzo trudna praca, która odbija się na jego zdrowiu.

Podejrzewam, że znalazł pracę bardziej atrakcyjną i mniej stresującą. A ja nie mam możliwości zatrzymania go czego bardzo żałuję, bo to dobry, doświadczony menedżer.

Nie mam mu niczego za złe, zawsze byłem po jego stronie, jak były jakieś krytyczne głosy to ja zawsze mówiłem, że działał zawsze zgodnie ze wszystkimi zaleceniami”. www.spin.siedlce.pl/2012/09/28

Stanowisko PKP S.A.:

"W związku z czynnościami CBA przeprowadzanymi w siedzibie PKP S.A., na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, informujemy że PKP S.A ma w sprawie współpracy ze spółką Sensus Group status pokrzywdzonego.

Postępowanie zostało wszczęte w sierpniu 2016 r., po zawiadomieniu przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. PKP S.A. współpracuje z organami ścigania udostępniając wszelkie żądane dokumenty oraz składając niezbędne wyjaśnienia.

PKP S.A., dla dobra śledztwa, nie komentuje przebiegu postępowania oraz podejmowanych w jego ramach czynności.

PKP S.A. oczekuje jak najszybszego wyjaśnienia sprawy i zakończenia postępowania."

 / Fot. WikipediaRzecznik prokuratury Michał Dziekański poinformował Polską Agencję Prasową, że jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia, pozostali podejrzani nie przyznali się i odmówili złożenia wyjaśnień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.