Facebook Google+ Twitter

Składanie wniosków do I etapu programu FNP „Innowator” 2008

30 kwietnia mija termin składania wniosków do I etapu programu „Innowator” 2008 realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Do programu zaproszeni są młodzi naukowcy (doktoranci i młodzi doktorzy zajmujący się dowolną dyscypliną naukową) lub zespoły badawcze, które dysponują patentami, zgłoszeniami patentowymi i dysponujące pomysłem na zrealizowanie projektu wykorzystującego innowacyjne technologie mające potencjał komercyjny.

 / Fot. Fundaca na rzecz Nauki Polskiej Dotyczy także i takich podmiotów, które mają potencjał komercyjny, żeby wziąć udział w tegorocznej edycji programu Innowator. W ramach programu Innowator w 2008 roku dla najlepszych projektów innowacyjnych przeznaczonych jest milion złotych. Jednak w zależności od ich jakości suma ta może ulec zmianie.

Program Innowator realizowany jest od 2006 r. Jego główne cele to wspieranie wdrożeń innowacyjnych oraz przedstawianie naukowcom tego, jak funkcjonują mechanizmy rynkowe i zasady działań biznesowych. W programie tym ważna jest także doradcza i finansowa pomoc przygotowująca innowacyjne projekty na wczesnym etapie komercjalizacji. Realizacja programu Innowator jest tylko jednym z programów przez realizację którego Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wykonuje jedno ze swoich statutowych zadań jakim jest wspieranie transferu technologii.

O tym, czy kandydat zakwalifikuje się do programu zdecyduje jakość pomysłu przedsięwzięcia innowacyjnego lub wynalazku przedstawionego we wniosku konkursowym. Pod uwagę brane są przede wszystkim projekty dotyczące nowoczesnych technologii, o wyraźnie nowatorskim charakterze. Konkurs realizowany jest w trzech etapach.

W I etapie nastąpi wybór 20 - 25 projektów – technologii lub usług. Zostaną wybrane te, które najlepiej spełniają konkursowe kryteria. Autorzy wybranych projektów zostaną zaproszeni do udziału w intensywnym 2 - 4 miesięcznym praktycznym szkoleniu. Będzie ono obejmować zasady i sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Na zakończenie uczestnicy przygotują biznesplany wdrożenia swoich pomysłów.

W II etapie FNP dofinansuje kilka najlepszych projektów oraz udzieli pomocy finansowej i organizacyjnej przy uruchamianiu innowacyjnego przedsięwzięcia biznesowego.

W III etapie laureaci uzyskają pomoc finansową w zakresie tego jak rozmawiać i negocjować z zewnętrznymi instytucjami finansowymi w celu pozyskania źródeł dalszego finansowania innowacyjnych wdrożeń - poprzez skierowanie ich do zewnętrznych instytucji.

Osoby czy podmioty, które na I etapie nie wezmą udziału w szkoleniu także wezmą udział w etapie II i III. Muszą jednak spełniać kryteria regulaminowe i mieć wartościowe projekty wdrożeń, rekomendowane przez instytucje wsparcia biznesowego np. inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii czy parki technologiczne z którymi Fundacja na rzecz Nauki Polskiej podpisze porozumienie o współpracy.

Informacji o programie udziela Jakub Wojnarowski - tel. (022) 845-95-16;
e-mail: jakub.wojnarowski@fnp.org.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.