Facebook Google+ Twitter

Składasz u nas PIT, to Twoje dziecko dostanie przedszkole

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-01-19 08:56

We Wrocławiu przy rekrutacji liczyć się będzie zameldowanie i zeznanie podatkowe złożone też tutaj.

 / Fot. Polska/ RelikowskiWrocławski magistrat ogłosił właśnie, że przy tegorocznej rekrutacji do przedszkoli wprowadzi punkty za złożenie przez rodziców kilkulatków zeznania podatkowego PIT we Wrocławiu. Chodzi o wszystkie urzędy skarbowe, oprócz pierwszego przy ul. ks. Klimasa 34, w którym urzędnicy rozliczają mieszkańców podwrocławskich miejscowości.
- Złożenie PIT-u we Wrocławiu nie jest kryterium rozstrzygającym, ale zamierzamy go brać pod uwagę - potwierdza Ewa Przegoń, wicedyrektor wydziału edukacji w urzędzie miejskim. - Będziemy sprawdzali, czy rodzice je złożą.

Na pewno będzie się też liczyć zameldowanie w naszym mieście. Urzędnicy tłumaczą, że zadaniem gminy jest zapewnienie miejsca w przedszkolu dzieciom faktycznych mieszkańców Wrocławia. W ubiegłym roku przygotowano w publicznych i niepublicznych przedszkolach 3300 miejsc dla 3-latków - o prawie 1500 za mało, bo tyle dzieci zostało zameldowanych we Wrocławiu tuż przed rozpoczęciem rekrutacji.

Nabór zacznie się w marcu, a kryteria do niego poznamy po 29 stycznia. Na razie urzędnicy nie chcą ich zdradzić, bo jeszcze niektóre z nich są ustalane.
Wiadomo, że przy ubiegłorocznych rekrutacjach podnosiły się wśród rodziców głosy niezadowolenia nie tylko z tego, że dzieci były meldowane we Wrocławiu w ostatniej chwili. Wielu osobom nie podobało się też to, że przyznawano punkty za wychowywanie dziecka przez samotną matkę lub ojca.

Sylwia Aniśkiewicz swojego 5-letniego synka Krzysia dwa lata temu zapisała do przedszkola nr 71 "Chatka Małego Skrzatka" przy ul. Kiełczowskiej. Dostała bez manipulacji taką liczbę punktów, że dziecko powinno było się dostać. Ale zdaniem pani Sylwii udało się to tylko dlatego, że od drugiej w nocy stała na zmianę z mężem w kolejce, bo przy równej liczbie punktów decydowała kolejność zgłoszenia. W ubiegłym roku magistrat wprowadził zasadę, że komputer w takich przypadkach decyduje, obliczając odległość do przedszkola od miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej na stronie gazetawroclawska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.