Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35611 miejsce

Sklepy "Aldi" wkrótce w Polsce

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-07-25 09:37

Sklepy "Aldi" były kiedyś ulubionymi sklepami Polaków odwiedzających Niemcy. Kupowało się w nich to, czego brakowało na polskich półkach. Niemiecka sieć słynęła z jakości towarów, ale przede wszystkim – z bardzo niskich, nawet jak na polskie warunki, cen. Teraz ta jedna z największych i najbardziej znanych w Europie sieci handlowych zamierza otworzyć sklepy w Polsce.

Jak podał wczoraj dziennik „Puls Biznesu”, pierwsze sklepy będą uruchomione na początku 2008 roku. Na początek od 10 do 12 punktów zostanie otwartych w aglomeracjach warszawskiej, śląskiej i w Poznaniu. Gdzie dokładnie, nie wiadomo, bo wszystko utrzymywane jest w tajemnicy. Firma poszukuje już jednak pracowników. Zostaną przeszkoleni w Niemczech. Z ogłoszeń wynika, że sklepy szybko zostaną uruchomione także w innych częściach kraju. Sieć już poszukuje dostawców, nie wiadomo jednak, czy podobnie jak w Niemczech, zbijając ceny, uruchomi własną produkcję niektórych towarów. Jakie „Aldi” ma plany – nie wiadomo. Wczoraj przedstawiciele sieci byli nieuchwytni.

Wiadomo, jakie będą

Wszystko wskazuje na to, że poznaniacy w przyszłym roku będą mogli robić zakupy w „Aldim” - / Fot. fot. bernhard classen, VARIO-PRESS/FORUMSieć „Aldi” ogłasza także, że poszukuje działek – od 4 do 6 tysięcy metrów kwadratowych – pod zabudowę dla przyszłych sklepów na terenie całego kraju. Aldi szuka także budynków do 1200 metrów kwadratowych. Koło przyszłych sklepów powinien znaleźć się plac na około 100 miejsc parkingowych dla klientów wraz z możliwością dostawy towarów przez 40-tonowe samochody ciężarowe. W przypadku najmu firma zapewnia płatność czynszu z góry oraz sfinansowanie przebudowy bądź rozbudowy.

Jeśli Aldi będzie chciał uruchamiać sklepy o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych – a wszystko na to wskazuje, zgodnie z obowiązującym od niedawna prawem – będzie musiał, podobnie jak w innych gminach, dostać zgodę samorządu. Gdyby obiekty miały przekroczyć 2 tysiące metrów kwadratowych będzie musiał wystąpić o zgodę do samorządu wojewódzkiego.

Konkurencja nie śpi

Pojawienia się nowej sieci handlowej nie obawiają się przedstawiciele działających już supermarketów.– Działamy w innym segmencie rynku – wyjaśnia Błażej Patryn, rzecznik prasowy sieci delikatesów „Piotr i Paweł”, najbardziej znanej wielkopolskiej marki marketów. – Mimo to traktujemy wszystkie sklepy, hipermarkety i dyskonty z ofertą podobną do nas jako konkurencję.

Rywalizacji nie obawia się też „Plus” – sieć typu dyskont. – Mamy znacznie więcej sklepów. W całym kraju to już 210 placówek – mówi Monika Kudra, z działu marketingu sieci „Plus” w Poznaniu. Sieć otwiera kolejne sklepy. Niedawno zaczął działać sklep w Luboniu, a w sierpniu otwarty zostanie już drugi punkt na poznańskiej Starołęce. „Plus” na razie nie zapowiada żadnych działań marketingowych. – Chcemy najpierw zobaczyć, co pokaże konkurencja – zapowiada Monika Kudra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.08.2007 21:14

Na zdjęciu jest Aldi-Süd. W Polsce inwestuje Aldi-Nord :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Śląsku Aldi jest już budowany na przykład w Tarnowskich Górach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.