Facebook Google+ Twitter

Sklepy w niedzielę będą nieczynne? Solidarność chce walczyć z wyzyskiem

Związkowcy z NSZZ Solidarność będą 4 marca protestować w największych miastach w Polsce o to, aby sklepy w niedzielę były nieczynne. Rozdane zostaną też ulotki promujące tą ideę.

W najbliższym czasie niedziela stanie się dniem wolnym od pracy? / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiSolidarność chce przekonać konsumentów, że w innych krajach, gdzie sklepy są zamknięte w niedzielę, nie nastąpiła fala masowych bankructw. Związkowcy domagają się w ten sposób, prawnego ustanowienia niedzieli dniem wolnym od pracy.

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność", powiedział dla wp.pl: W każdą niedzielę w handlu pracuje - według naszych szacunków - ok. 250 tys. osób. W większości są to kobiety, którym odbiera się prawo do spędzenia tego dnia razem z rodzinami.

Handlowa Solidarność chce przekonać Polaków do idei wolnej niedzieli i zamkniętych sklepów. Tym razem związkowcy liczą na duży oddźwięk społeczny, który pozwoli na zajęcie się tym projektem przez Sejm.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Igawdo
 • Igawdo
 • 31.03.2012 11:38

Pan Leszek Małkowski napisał tak:

Nie tylko handlowcy podlegają wyzyskowi w niedzielę. Dotyczy to również lekarzy, kolejarzy, policjantów, tramwajarzy i wiele innych zawodów, w których odmawia się ludziom możliwości spędzenia tego dnia z rodziną.

lubisz przesadzać...jak sobie wyobrażasz niedziel bez tramwajów w mieści...szpitali bez lekarzy bo jest niedziela? pociągi nie jeżdżą bo jest niedziela...

będziesz w niedziele siedział w zimnym mieszkaniu bo jest niedziela i kotłownie staną ?
zanim coś napiszesz zastanów się i odróżniaj zawody w ruchu ciągłym o takich zawodów jak np. handlowiec... masz 57 lat to myślenie powinno być bardziej racjonalne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igawdo
 • Igawdo
 • 31.03.2012 11:31

od 1997 pracuje w hipermarketach. żadna akcja na zasadzie "noc handlowa", zapraszanie aktorów, praca w niedziele, promocje itd itp nie daje nic..... obroty są na tym samy poziomie....
zamkniecie hipera w niedziele da wiele: np. oszczędność energii...w hiperach budowlanych w niedziele po 18...sala sprzedaży świeci pustkami...a sklep czynny do 21.00.
problem jest w innym miejscu - wybudowano "fabryki-kompleksy" handlowe - kiedy zamknie się handel w niedziele handlowe molochy będą stały "martwe" ....
kiedy bilet do kina kosztuje 30 złotych, a do teatru 60 złotych (na 4 osobowa rodzinę trzeba wydać około 300 złotych )...to ludzie w niedziele wędrują oglądać sklepy......

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 05.03.2012 14:13

właściwie to niby był ale jako przyssawka PIS.. za tego poprzedniego przewodniczącego ...teraz go widziałem ostatnio jako wielkiego działacza przy boku prezesa ..sama polityka a nic dla ludzi pracy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 03.03.2012 15:46

ja też uważam ze ci z solidarności ze tez nie zajmą sie ważniejszymi sprawami ... i jak odszedł twórca S wałęsa to rzeczywiscie praktycznie przestał związek istnieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.03.2012 15:40

to jeszcze wogóle jest taki związek..solidarność myślałem ze jak wałęsa odszedł to związek sie rozpadł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moim zdaniem lepiej by załatwili ludziom 100% dodatku za pracę w niedziele i święta. Było by to z dużo większym pożytkiem dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idea może i słuszna. Napisałem może, bo mam wątpliwości czy przy obecnej polskiej "demokracji" siły biznesu na zmiany pozwolą.
A swoją drogą ciekawi mnie gdzie była Solidarność jak rozradano polskie firmy, zmieniano kodeks pracy pod naciskiem złodziei. Czy to nie łabędzi śpiew.

Co ta Solidarność dzisiaj chce pokazać, walkę o godność wąskiej grupy ludzi????????


Trzeba było zwerzeć szeregi i stworzyć silny ogólnokrajowy związek broniący godności wszystkich pracowników, a nie przytakiwać złodziejskim prywatyzacjom i odbieraniu ludziom w pracy prawa do godności. Do czego to jest podobne aby dzisiaj w większości firm nie było szans na walkę o prawa pracownika i uczciwą zapłatę za wykonaną pracę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko handlowcy podlegają wyzyskowi w niedzielę. Dotyczy to również lekarzy, kolejarzy, policjantów, tramwajarzy i wiele innych zawodów, w których odmawia się ludziom możliwości spędzenia tego dnia z rodziną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy to nie zwiększy bezrobocia w strefie handlowej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jUDO
 • jUDO
 • 02.03.2012 18:46

Ja też jestem za!!! Użerać się z debilami w niedzie to już jest przegięcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.