Facebook Google+ Twitter

Sklepy z alkoholem będą czynne tylko kilka godzin dziennie?

Sklepy tylko na obrzeżach miast, prowadzone wyłącznie przez państwo, a do tego otwierane tylko na osiem godzin dziennie? Surowe regulacje, które praktycznie eliminują reklamę oraz marketing alkoholu? Czy niedługo będzie tak w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej?

 / Fot. JonnyBrazil. Original /CC 2.0Takie rozwiązania, wzorowane na skandynawskich może wprowadzić już w kwietniu Bruksela. Dokument Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wprowadza przepisy ograniczające sprzedaż i handel alkoholu. Został on zaakceptowany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, jeszcze podczas prezydencji Polski w UE.

W tym wszystkim szczególnie kontrowersyjny jest pomysł likwidacji prywatnych sklepów monopolowych. Za to monopol na handel alkoholem zyskałoby państwo. Sklepy byłyby czynne tylko kilka godzin dziennie.

Wiosną bieżącego roku Komisja Europejska ma zacząć pracę nad projektem nowej strategii, która ma na celu rozwiązanie problemów alkoholowych. Prace skończyć się mają do końca 2012 roku. Wtedy już ostatecznie będziemy wiedzieć, w jakim kształcie Unia Europejska przyjęła dokument WHO oraz czy obrót i sprzedaż alkoholu pozostawi w gestii państw członkowskich czy nałoży regulacje zgodnie z którymi będzie działać każde państwo.

Przedstawiciele polskiej branży alkoholowej twierdzą, że ew. wprowadzenie większych restrykcji w sprzedaży alkoholu nie ograniczy jego spożycia, a jedynie wpłynie na rozwój szarej strefy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

A co ma Żyd wspólnego z piciem piwa i wódki , lub wina w Polsce . O ile wiem , to Izrael nie leży w UE .Prawo UE tworzą Niemcy , Holendrzy ,Polacy .Gdzie tu Żydzi ? Daj se siana kolego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 21.02.2012 08:54

@ Marcinku, o czym piszesz? Chyba jeszcze senne mary cie męczą. zaparz sobie kawę, to łatwiej będzie ci się myśleć przy czytaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu typowy Polaczek , tylko o Żydach , ha , ha .

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 21.02.2012 05:32

unia za bardzo wtyka swój garbaty kinol w nie swoje sprawy,precz z unią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
józwa
 • józwa
 • 21.02.2012 03:50

No to zotwieram na nowo bimbrownię, moja przypalanka z czasów wojny jaruzelki robiła furorę...a poza tym dodakowy grosz zawsze do emerytury się przyda

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
 • obserwator
 • 20.02.2012 21:04

Pytanie, czy my naprawde musimy płacic na MATOŁOW ktorzy to wymyslili???
Prohibicja byla testowana w USA. NIE DZIALA! Robili na niej góry pieniedzy gangsterzy (Al Capone, mowi im to cos?) A ludzie chlali nawet wiecej. W Szwecji spozycie bimbru to ponad 30% spozycia alkoholu, a o tym co robia Szwedzi na promach po przekroczeniu granic wód terytorialnych Szwecji mozna by duuuzo mowic.
Czy Ch..jnia Europejska powie nam niedługo ktorą nogą mamy rano wstawac albo ile razy mieszac herbate w szklance?

A poza tym, czlowiek to nie ryba piła. Czlowiek pił, pije i pić będzie.

NA POHYBEL CH..JNI EUROPEJSKIEJ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym, aby jeszcze dołożono do tych przepisów maksymalną granicę poziomu alkoholu we krwi, po której przekroczeniu przebywanie w przestrzeni publicznej byłoby wykroczeniem lub przestępstwem.
Dobrym przykładem mogą być nartostrady gdzie obowiązuje poziom 0,5 promila alkoholu.
Moim zdaniem 1,5 promila alkoholu to górna granica dla pieszego poruszającego się w obrębie pasa drogowego (chodnik jest częścią pasa drogowego).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pomoc społeczna
 • Pomoc społeczna
 • 20.02.2012 14:29

Podnieść radykalnie cenę alkoholu jest równoznaczne ze skazaniem wielu tysięcy ludzi na denaturat lub inne wynalazki i mózgojeby !

Komentarz został ukrytyrozwiń
pesymista
 • pesymista
 • 19.02.2012 18:34

NIECH CI MĄDRALE Z UE PRZESTUDIUJĄ HISTORIĘ .TO JUŻ BYŁO PRZERABIANE Z JAKIMI EFEKTAMI WIADOMO .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kicia
 • kicia
 • 19.02.2012 13:24

Wóda powinna być 5 razy droższa i koniec

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.