Facebook Google+ Twitter

Sklepy z dopalaczami przechytrzyły polskie prawo

Nie żyję długo na tym marnym świecie, ale nigdy nie przypuszczałam, że dożyję dnia, w którym każdy, kto skończy 18 lat, będzie mógł legalnie kupić substancję odurzającą. W dodatku pięknie zapakowaną. Producenci postarali się nawet o kolorowe, zabawne rysunki, by przyciągnąć nieświadomych konsumentów.

Najbardziej frustruje mnie fakt, że ktoś tak łatwo mógł przechytrzyć polskie władze. Wystarczyło napisać na odwrocie: „produkt nie do spożycia przez ludzi” i już . Zwykły kruczek prawny okazał się wystarczający, aby „rozćpać” nasze już wystarczająco manipulowane społeczeństwo. Liczba sklepów ciągle rośnie.
moim mieście otwarto ich już osiem, a wydaje się, że z czasem liczba ta może wzrosnąć.

Właściciele próbują wyprzedzić konkurencję wprowadzając kolejne udogodnienia: sklepy otwarte całą dobę, dowóz gratis, dopalacze na kredyt. Biznes się kręci. Czego więc więcej chcieć? Najstraszniejsze dopiero przed nam. Ludzie, którzy tworzą te świństwa, mają w zanadrzu jeszcze wiele więcej. Wiedzą, że jest to dla nich istna żyła złota. Mają świadomość, że istnieje grono stałych klientów, którzy zdążyli się już uzależnić. Dzień za dniem dopalacze będą żerować na umysłach Polaków, których mózgi w końcu zamienią się w papkę. Niektórzy twierdzą, że jednym z podstawowych składników wszelkich tych substancji jest trutka na szczury!

Wydaje mi się, że największym problemem jest dostępność dopalaczy: jeden sklep odnalazłam naprzeciwko szkoły! To skandal! Rząd walczy z narkotykami, a na dzień dzisiejszy ma znacznie większy problem. Jak to jest, że mamy problem z zalegalizowaniem marihuany? Ale nie widzimy niczego złego w szerzeniu legalnej narkomanii. Skutki zobaczymy już za kilka lat. Ośrodki odwykowe będą musiały uaktualnić swoje zasoby o informacje na temat dopalaczy. Teraz zostało nam tylko czekać i wierzyć, że w końcu nasze prawo się tym zajmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Daniel K.
  • Daniel K.
  • 29.09.2010 00:19

Wszyscy tu piszą o dopalaczach a nikt nie widzi najważniejszego problemu , to polskie prawo !
stało się tak zawiłe i zakręcone że jeszcze trochę to pójdzie broń kupić w sklepie z zabawkami.
Czy nikt nie widzi innych problemów w Polsce ?
Ja widzę i to dużo bardziej poważniejszych niż dopalacze to konstytucja jest zła i domagam się jej zmiany!
Bo nie może być w tym kraju tak, że to obywatel ponosi winę za wszystko i jest zły bo bierze np dopalacze,
stańmy się kraję odpowiedzialnym że każdy ponosi winę za swoje czyny od urzędnika do ministra a będzie lepiej . Gdyby urzędnicy byli karani za złe wydatki państwowych pieniędzy np funduszy zdrowotnych to nie
raz by wrócili bez pensji do domu :p Ktoś bardzo szybko by znalazł sposób na to żeby dopalaczom dokopać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ad komentarza Pani Przypadło:
jeśli chodzi o śmiertelność osób używających nikotyny to dziwi mnie w ogóle, że pyta Pani, czy aż tak wiele osób od niej uzależnionych umiera!!! Problem społeczny polega przede wszystkim na totalnym braku edukacji w Polsce na temat używek. Tak, najlepiej zabronić, zdelegalizować, a niepokornych wsadzać do pierdla na długie lata albo przymusowo hospitalizować... Uważam, że ludzie poszukujący narkotyków lepiej żeby je kupowali w sklepie, niż na ulicy. A zadaniem dziennikarzy jest rzetelnie informować społeczeństwo, zamiast wypisywać nie poparte faktami bzdury...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Przypadło
  • Anna Przypadło
  • 27.09.2010 18:07

Drogi Panie W.
Widzę,że teoretyczną wiedzę ma Pan imponującą.Niestety ,z czego mam nadzieję zdaje Pan sobie sprawę, w praktyce wygląda to nieco inaczej. Kompletną bzdurą jest porównywanie, w jakikolwiek sposób, nikotyny i heroiny. Czy aż tak wielu ludzi umiera, cierpi, stacza się z powodu nikotyny ? Nie chodzi tu o fakty naukowe, statystyki, liczby i procenty ! Chodzi tu o problem społeczny ,który zdecydowanie istnieje i jest bardzo poważny!Wydaje mi się ,ze o to właśnie chodziło Pani E.
Brakiem kultury natomiast jest nazywanie artykułu Pani E. "bzdurą".
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytajcie i sami oceńcie:
http://groups.google.pl/group/forumrodzicow/browse_thread/thread/9ac3108feaee2620
http://forum.akcjasos.pl/viewtopic.php?t=480
http://www.monar.net.pl/module-pnForum-viewtopic-topic-787.html
http://www.monar.net.pl/module-pnForum-viewtopic-topic-729.html

A zaczyna się czasem tak:
http://www.monar.net.pl/module-pnForum-viewtopic-topic-785.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ratomirze, uzależnienie nie jest tylko i wyłącznie sprawą uzależnionego. Jego skutki z reguły dotykają innych - bardzo boleśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojtku, pisze Pan:

"Już w zajawce tekstu pojawia się kompletna bzdura "nigdy nie przypuszczałam, że dożyję dnia, w którym każdy, kto skończy 18 lat, będzie mógł legalnie kupić substancję odurzającą". A alkohol i nikotyna to niby co, witaminy?"

Substancje (środki) odurzające zostały przez prawo ściśle zdefiniowane. Ich wykaz można znaleźć tu: http://leki-informacje.pl/62,wykaz_srodkow_odurzajacych_substancji_psychotropowych_i_prekursorow.html
Nie przeczę, że alkohol i nikotyna są przyczyną uzależnień i wielu tragedii, ale nie jest to chyba powód, żebyśmy akceptowali legalizację kolejnych "ogłupiaczy". Wręcz przeciwnie, byłoby to równie logiczne, jak stwierdzenie, że skoro okradziono nam dom, to możemy go na dokładkę podpalić.
Nie dziwię się, że dziura prawna w przypadku dopalaczy może zdumiewać młodą osobę, której cały czas powtarzano, że handel narkotykami jest jednym z bardziej odrażających przestępstw. Tym bardziej, że chwyt, jakim się posłużono w celu obejścia prawa, pozwala uznać prawodawców za... inteligentnych inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2010 23:18

Niestety,prawo jest tylko dla zwykłych ludzi,nie dla bandytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Konopko
  • Paweł Konopko
  • 17.09.2010 00:56

Ratomirze... zgadzam się jak najbardziej... "chcącemu nie dzieje się krzywda"... i tak powinno być... ta zasada jest w tym kraju ciągle deptana... ja tylko przeszedłem z gadania o utopii na grunt realiów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

BRAWO Ewciu, jestes młodą osobą, tym bardziej ukłony w Twoją stronę
Wykazałaś dużą dojrzałość, może ktos z najwyżsych władz dostrzeże
Twój artykuł, i dopadnie ich w końcu refleksja, by przejrzeć pewne przepisy prawne i jakim językiem są pisane.
Mam nadzieję, że dziennikarze przyczynią się , by Twój artykuł rozpowszechnić
A więc dziennikarze ...liczymy na WAS
podrawiam Cie serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola Kowalska
  • Ola Kowalska
  • 16.09.2010 16:01

Pani Ewo włożyła Pani kij w mrowisko. Okazuje się,że w Polsce nie ma problemu, a społeczeństwo jest tak podzielone, ale to normalne...przecież mamy demokrację, czyż nie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.