Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9824 miejsce

SKM, czyli Szybka(?) Kolej Miejska

Oto krótka historia podróży z Wejherowa do Gdańska, która miała się odbyć sobotniego poranka.

SKM Wejherowo / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wejherowo_SKM.JPGPiękna pogoda rozpieszczała w sobotni poranek mieszkańców Trójmiasta. Bezchmurne niebo i promienie słoneczne skłoniły mnie do pozostawienia samochodu na parkingu przed blokiem i ruszenia na uczelnię przy pomocy SKM. Warto w tym miejscu rozszyfrować niewtajemniczonym ten skrót, który oznacza nie mniej ni więcej jak Szybka Kolej Miejska.

Na stronie internetowej znalazłem informację:
"Wydział Marketingu i Umów informuje, że z powodu zamknięcia toru na szlaku (odcinku) Reda - Wejherowo od dnia 17.04.2009 do 21.04.2009 zmienia się rozkład jazdy dla następujących pociągów SKM. Prosimy o zwrócenie uwagi na:
1. wcześniejsze godziny odjazdu pociągów SKM
2. późniejsze godziny odjazdu pociągów SKM
3. skrócone relacje pociągów SKM
Jednocześnie informujemy, że pociągi mogą kursować z opóźnieniem do 5 minut."

Zgodnie z ostrzeżeniem udałem się wcześniej niż zwykle, aby zdążyć na kolejkę, która miała odjechać o 10.45 z przystanku Wejherowo Śmiechowo w kierunku Gdańsk Główny. Kupiłem w kasie bilet i dołączyłem do kilku osób czekających na ten sam pociąg, co ja. Po kilku minutach na peronie z megafonów dobiegł mnie głos informujący, że pociąg z Gdańska wjedzie na przeciwny tor niż zwykle. Minęło kolejnych kilka minut i zapowiedziany pociąg wjechał na stację. Mojego transportu wciąż nie było.

Osób na peronie przybywało z każdą minutą. Zniecierpliwienie malowało się na twarzach wszystkich. W ruch poszły telefony komórkowe. Niektórzy już wiedzieli, że spóźnią się do pracy lub szkoły. Po 20 minutach postanowiłem udać się do kasy, aby zapytać o losy pociągu. Bardzo miła pani w kasie poinformowała mnie, że z powodu robót kolejki mogą mieć opóźnienie lub… wcale nie przyjechać! Niestety megafon na peronie milczał i nikt z około 50 czekających podróżnych nie uzyskał informacji na temat opóźnienia, a właściwie powodu nie przyjechania pociągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.