Facebook Google+ Twitter

SKM nie pojedzie z Okęcia do Otwocka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 07:40

Szybka Kolej Miejska nie dojedzie jednak z lotniska Okęcie do Otwocka - pisze "Życie Warszawy". Powód - 340 milimetrów różnicy między peronem a wagonem.


"Życie Warszawy" pisze, że władze stolicy zakładały, iż czyste klimatyzowane pociągi SKM miały jeździć co 15 minut z lotniska Okęcie przez Dworzec Zachodni do Wschodniego. Tam składy miały się rozdzielić. Połowa miała kursować co pół godziny do Legionowa (docelowo do lotniska w Modlinie), a połowa co pół godziny do Otwocka.

Prezes SKM Leszek Walczak ogłosił, że wzdłuż linii otwockiej kursować się jednak nie da. Jako powód podał, że w warszawskim węźle kolejowym perony znajdują się na różnych wysokościach. I tak na linii średnicowej mają 760 milimetrów - właśnie do takiej wysokości będą dostosowane nowe pociągi, natomiast na stacjach linii otwockiej - 1100 milimetrów. Ta różnica przekracza dopuszczone przepisami normy.

Kolejarze planują przebudowę linii otwockiej, ale długo po 2011 roku. SKM będzie jeździć do Sulejówka. Zmiany zostały uzgodnione z Zarządem Transportu Miejskiego.

Szczegóły - w "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.