Facebook Google+ Twitter

Skoczkowie spróbują podbić Soczi. Stoch trenuje w Ramsau

Kadra skoczków narciarskich weźmie dzisiaj udział w kwalifikacjach do konkursu głównego na skoczni w Soczi. Na zawody nie polecieli Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy pod okiem trenera Łukasza Kruczka spróbują odbudować swoją formę w Ramsau.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotW zawodach na olimpijskiej skoczni w Soczi pod wodzą trenera Zbigniewa Klimowskiego wystąpią: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus. Na początku sezonu dorobek punktowy naszych zawodników wygląda mizernie. Jedynie 9 oczek zgromadził najwyżej sklasyfikowany Kubacki.

Oba konkursy w Soczi odbędą się na mniejszym obiekcie K-106. Większa skocznia K-140 nie jest jeszcze gotowa pomimo tego, że latem odbyły się już na niej zawody Pucharu Kontynentalnego. W tym samym czasie Kamil Stoch oraz Piotr Żyła będą trenować na obiekcie w Ramsau. Treningi na skoczni w Austrii mają pomóc obu zawodnikom w uzyskaniu powtarzalności w technice skoku. Wszystko ma dać efekty już za tydzień, podczas konkursów w szwajcarskim Engelbergu.

Z kolei w Ałmatach (Kazachstan) odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. Trenerzy Robert Mateja i Piotr Fijas zabrali ze sobą pięciu naszych zawodników: Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę, Stanisława Biela i Jana Ziobro.

Trener Kruczek w wywiadzie dla serwisu rmf24.pl mówi, że na naszych zawodników korzystnie wpłyną zawody na nieznanych dotąd obiektach. Jednocześnie podkreśla, że skoczkowie zmieniają skocznie kilkanaście razy w ciągu sezonu i jeśli będą w formie, to na każdym obiekcie sobie poradzą.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oglądałam kwalifikacje . Wszyscy Polacy startujący zakwalifikowali się do jutrzejszego konkursu. Jest nadzieja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.