Facebook Google+ Twitter

Skocznia jak Malinka

Po ponad pięciu latach budowy otwarto skocznię w Wiśle Malince, która nosi imię Adama Małysza! Jest to druga skocznia w Polsce, która spełnia międzynarodowe wymagania i można na niej organizować międzynarodowe zawody.

 / Fot. Paweł KiliańskiPierwszy projekt wyremontowania skoczni powstał w 2001 roku, po sukcesach naszego Orła z Wisły, budowę rozpoczęto w 2003 roku. Wszystkie prace szły dobrze do czasu, kiedy pod nowym zeskokiem osunęła się ziemia co spowodowało opóźnienia i wzrost kosztów budowy z 9 mln do 47 mln. Po paru przesunięciach terminu oddania skoczni do użytku, wreszcie po pięciu latach od rozpoczęcia budowy doczekaliśmy się pięknego obiektu ze sztucznym oświetleniem, nowoczesnym dwuosobowym wyciągiem dla zawodników, windami. Cała skocznia jest wyłożona igielitem..

Ceremonia otwarcia skoczni i nadanie jej tytułu Adama Małysza miała miejsce w sobotę (27 września)
i poprzedziły ją zawody młodzików. O godz. 17, przy sztucznym świetle zostały zorganizowane Letnie Mistrzostwa Polski, które wygrał imiennik skoczni i jednocześnie gospodarz Adam Małysz (132 m 132,5 m), srebrny medal zdobył Łukasz Rutkowski (127,5 m; 128,5 m) a brąz wywalczył Marcin Bachleda (122,5 m; 122,5 m). Następnego dnia, tym razem o wcześniejszej porze (godz.11), odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Kibicie, jak i działacze PZN, marzą o stworzeniu naszego Polskiego ”Turnieju Czterech Skoczni”, wzorowanego na tym turnieju, który jest rozgrywany pod koniec grudnia i z początkiem sierpnia każdego roku w Niemczech i Austrii. Taką imprezę można by zorganizować wraz ze Słowakami lub Czechami, którzy posiadają skocznie potrzebne do rozegrania takiego turnieju. Takie imprezy przynoszą jeszcze większe pieniądze bo po prostu są chętniej oglądane niż pojedyncze konkurs, ponieważ oprócz punktów do klasyfikacji generalnej, zawodnicy walczą o punkty do turnieju, które później są premiowane nagrodami.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, Pawle, że dziś do Twojego materiału dotarłam. I zobaczyłam na zdjęciu to, co wcześniej widziałam tylko na makiecie - link i w budowie - w tle za mną - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem zapytać się jakiegos skoczka co sądzi o tej noewej skoczni tylko nie chcieli mi dać akredytacji bo nie posiadam legitymacji dziennikarskiej ;-( Dziennikarze którzy posiadali przeprowadzali nawet z Adamem Małyszem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, ale czemu to takie krótkie? :( Jeszcze z jeden akapit i wypowiedz czyjas odnośnie skoczni i byłoby miodzio :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.