Facebook Google+ Twitter

Skok ze stratosfery. Kolejna próba Baumgartnera w niedzielę!

Meteorolog misji Red Bull Stratos zaprezentował nowy raport. Wynika z niego, że okno pogodowe otworzy się w niedzielę. Po raz drugi zaczęto odliczanie do startu misji.Relacja live ze skoku

 / Fot. Jörg Mitter/Red Bull Content PoolPierwszy skok z wysokości 36 kilometrów miał się odbyć we wtorek 9 października. Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem. Felix przez półtorej godziny wdychał czysty tlen, a ekipa napełniała balon. Niestety silne porywy wiatru zmusiły zespół Red Bull Stratos do przerwania misji.

Felix Baumgartner ma zamiar pobić rekord ustanowiony przez Joe Kittingera, który w 1960 roku skoczył z wysokości 31 kilometrów. Wtedy Amerykanin leciał w dół z prędkością około 990 km/h, natomiast jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Felix przekroczy barierę dźwięku - czytamy na www.redbull.pl.

Zobacz, jak wyglądało pierwsze podejście do skoku

Austriak przygotowywał się do skoku przez 5 lat. Misja ma pomóc w naukowym poznaniu stratosfery i sprawdzeniu, jak ludzkie ciało radzi sobie z warunkami w niej panującymi.

 / Fot. balazsgardi.com/Red Bull Content PoolBalon, który uniesie kapsułę, został wykonany z polietylenu. Z tego samego materiału produkuje się torebki foliowe. Wysokość od szczytu balonu do spodu kapsuły to aż 228 metrów, a cały zestaw waży około 3 ton. Aby unieść taką masę na wysokość 36 kilometrów balon zostanie wypełniony lżejszym od powietrza helem.

Tak było kilka dni temu. Zobacz relację z 1. próby Baumgartnera

Relację "na żywo" można śledzić za pomocą strony www.redbullstratos.com
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.