Facebook Google+ Twitter

Skoki. Anders Jacobsen kończy karierę sportową!

Czołowy norweski skoczek prawdopodobnie zakończy karierę i nie zobaczymy go w nadchodzącym sezonie. Niespełna dwudziestosześcioletni zawodnik twierdzi, że nie ma już motywacji do dalszego skakania.

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiJacobsen już we wcześniejszych w wywiadach sugerował, że poważnie myśli o zakończeniu kariery sportowej, ponieważ brak mu motywacji, aby ją kontynuować. Po Adamie Małyszu i Michaelu Uhrmannie to kolejny skoczek klasy światowej, który decyduje na rozbrat ze skokami w tym roku.

26-letni Jacobsen jest jednym z największych norweskich talentów w skokach narciarskich. W sezonie 2006/2007, mając zaledwie 21 lat, wygrał Turniej Czterech Skoczni jako najmłodszy skoczek w historii tej imprezy. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver zdobył brązowy medal drużynowo na dużej skoczni.

Podczas ostatnich mistrzostw świata w Oslo zdobył dwa srebrne medale drużynowo. Przed dwoma laty podczas MŚ w Libercu zdobył srebrny medal drużynowo i brązowy na dużej skoczni, a w 2007 roku w Sapporo - srebrny drużynowo. W MŚ w lotach narciarskich zdobył trzy medale. Przed rokiem w Planicy srebrny drużynowo i brązowy indywidualnie oraz brązowy drużynowo w 2008 roku w Oberstdorfie.

Dodajmy, że po mistrzostwach świata w Oslo odszedł fiński trener norweskich skoczków Mika Kojonkoski, który był autorem największych sukcesów Jacobsena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

moim zdaniem to on wie kiedy i dlaczego nalezy odejsc jezeli niewidzi sesu po mimo jeszcze mlodego wieku ale brak sukcesow to moze byc inna przyczyna?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.