Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie - dziś kolejny konkurs Pucharu Świata w Kuopio

W wtorek po południu zostanie rozegrany kolejny konkurs Pucharu Świata, zarazem zaś drugi z cyklu Pucharu Nordyckiego. Po bardzo ciekawych zawodach w miniony weekend w Lahti, dzisiejszy konkurs w Kuopio zapowiada się równie ciekawie.

Liczymy na to że uśmiech z twarzy naszego mistrza szybko nie zniknie. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1161/030%20Adam%20Malysz.JPGPo problemach z pogodą w minioną sobotę, niedzielny konkurs odbył się w dobrych warunkach. Skoczkowie bardzo liczyli, że w kolejnych zawodach Pucharu Świata konkursu nie będzie układał wiatr i będą mogli poskakać w równych dla wszystkich warunkach. Prognozy nie były zbyt optymistyczne, odwołany też został poniedziałkowy trening i kwalifikacje na skoczni HS 127 w Kuopio. Dyrektor PŚ, Walter Hofer, potwierdził, że przy tak silnym i zmiennym wietrze jaki wczoraj wiał na skoczni, nie było szans na długie skoki. Na wtorek zaplanowano trening po którym do konkursu dopuszczeni zostaną wszyscy zgłoszeni do zawodów skoczkowie.

Wszyscy sympatycy skoków po zaciekłej rywalizacji Ammanna z Małyszem w Lahti, oczekują na jeszcze bardziej wyrównany konkurs w Kuopio. Po niedzielnych zawodach tylko nagłe załamanie formy może pozbawić Szwajcara kryształowej kuli. Mając na uwadze słabszą formę Schlierenzauera spowodowaną przeziębieniem, Harry Potter powinien zapewnić sobie prowadzenie w klasyfikacji generalnej już podczas najbliższego weekendu.

Polscy kibice po bardzo dobrych ostatnich skokach naszych orłów liczą na kolejne udane zawody. Wszystko wskazuje na to, że Małysz, po ostatnich rewelacyjnych występach, powalczy o choć jedną wygraną w pozostałych zawodach pucharowych. I wydaje się, że ma na to spore szanse, ponieważ strata do Szwajcara nie jest tak olbrzymia jak podczas wcześniejszych konkursów.

W przypadku drugiego z polskich skoczków mającego duże szanse na dołączenie do czołówki - Kamila Stocha - liczymy że odda on dwa równe, dobre skoki, nie psując drugiego, jak to miało miejsce w Lahti. W Kuopio wystartuje również pozostała dwójka reprezentantów Polski: Łukasz Rutkowski i Stefan Hula.Kamil Stoch / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11661/Kto-to-sa-buloklepy/

Na godzinę 15.00 zaplanowano dwie serie próbne.
Konkurs główny rozpocznie się o 17.00.

Źródło: sportowefakty.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.