Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Janne Ahonen wrócił do świetnej formy

Po roku przerwy postanowił wrócić na skocznię i od razu wzbudził wielkie zainteresowanie. Po kilku miesiącach regularnych treningów znowu zadziwia. A po drugim miejscu w Oberstdorfie stał się faworytem tegorocznego TCS.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Vogtlandarena2.jpg&filetimestamp=20061004231151Po wydaniu autobiografii, w której opisał wiele pikantnych szczegółów swojej kariery i rocznym rozbracie ze skocznią, w marcu tego roku postanowił wrócić do zawodowego skakania. Jako główny cel powrotu na skocznie postawił przed sobą zdobycie indywidualnie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Vancouver - trofea, którego brakuje Janne w jego bogatej kolekcji sportowej.

W wtorkowym konkursie pierwszej odsłony Turnieju Czterech Skoczni zajął drugiej miejsce, chociaż po pierwszej serii zawodów zajmował miejsce poza pierwszą dziesiątką. W drugiej oddał skok na odległość 137. metrów i ostatecznie ukończył zawody w Oberstdorfie na drugim miejscu, stając się jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej turnieju, w którym zwyciężał już pięciokrotnie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Janne_Ahonen
http://sport.onet.pl/176527,1271079,2102968,,tcs_zaskakujacy_zwyciezca__swietny_ahonen__malysz_w_10,wiadomosc.html


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.