Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Kamil Stoch trzeci w Zakopanem!

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym w Zakopanem. Dobry występ zaliczyli pozostali nasi zawodnicy.

 / Fot. W24W zawodach wystartowało sześciu Polaków. Jako pierwszy zaprezentował się Bartłomiej Kłusek - oddał skok na odległość 119,5 metra, dało mu to 24. pozycję po pierwszej serii. Jego koledzy z reprezentacji zaprezentowali się znacznie lepiej. Dawid Kubacki lądując na 123,5 metrze uzyskał 12. pozycję po pierwszej serii. Zwycięzca kwalifikacji Krzysztof Miętus oddał znakomity skok. Odległość 133,5 metra to była najlepsza odległość w pierwszej serii i prowadzenie na półmetku zawodów w Zakopanem.

W pierwszej piątce po pierwszej serii znalazł się także Maciej Kot (5. pozycja 132,5 metra), Gregor Schlierenzauer (4. pozycja 126 metrów), Kamil Stoch(3. pozycja 127 metrów) i Thomas Morgenstern (2. pozycja 125,5 metra). Znakomita pierwsza seria w wykonaniu naszych reprezentantów.

Jako pierwszy z naszych zawodników w drugiej serii skakał Bartłomiej Kłusek. Nie poprawił swojej pozycji skacząc na odległość 110 metrów. Dwunasty po pierwszej serii Dawid Kubacki także nie poradził sobie ze złymi warunkami panującymi na skoczni w Zakopanem lądując na 113 metrze. W tym konkursie czekały nas jeszcze wielkie emocje i piękne widowisko z Krzysztofem Miętusem w roli głównej, ale najpierw skakał piąty po pierwszej serii Maciej Kot.

Odległość 123,5 metra dało mu awans w klasyfikacji na czwarte miejsce. Prowadzący po pierwszej serii Krzysztof Miętus nie dał rady pokonać swoich przeciwników. Wylądował na 117,5 metrze co dało mu ostatecznie siódme miejsce. Natomiast ostatni z naszych zawodników Kamil Stoch uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu za Gregorem Schlierenzauerem i zwycięzcą Thomasem Morgenstern.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.