Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie: Kofler zarobił najwięcej, Stoch siódmy

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Austriak Andreas Kofler, zarobił najwięcej za wyniki uzyskane podczas pierwszych dziewięciu zawodów pucharowych tej zimy. Lider polskiej kadry, Kamil Stoch, na liście płac jest siódmy.

 / Fot. Bjoertvedt/CC 3.0Zakończył się pierwszy period PŚ w skokach narciarskich. Przyszła więc pora na podsumowania, także te zarobkowe. Pierwsze trzy miejsca na liście płac zajmują Austriacy. Najlepszy z nich, Andreas Kofler, zarobił podczas tej zimy już 63,8 tys. franków szwajcarskich. Gregor Schlirenzauer otrzymał 50,6 tys., a zwycięzca PŚ z poprzedniego sezonu, Thomas Morgenstern, może dopisać do stanu swojego konta 46,6 tys.

Kamil Stoch na liście zarobków zajmuje identyczne miejsce jak w klasyfikacji generalnej cyklu czyli siódme. Zarobił do tej pory 24,7 tys. franków szwajcarskich.

Skoczkowie otrzymują gratyfikacje finansowe za miejsca w czołowej "30" każdego konkursu, w związku z czym, na liście znajdują się jeszcze dwa polskie nazwiska. Piotr Żyła wywalczył na skoczniach 10,5 tys. franków szwajcarskich, a jego młodszy kolega z kadry, Maciej Kot, który punktował tylko w jednych zawodach, 1,2 tys.

Zobacz też: Ile zarobili inni skoczkowie?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.