Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Konkurs drużynowy w Kuusamo anulowany!

Konkurs drużynowych w fińskim Kuusamo został anulowany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Większość zawodników zdążyła oddać swoje skoki, jednak to pogoda była głównym bohaterem zawodów.

Adam Małysz podczas swego pierwszego, dzisiejszego skoku. / Fot. EPA/KIMMO BRANDTJako pierwszy z polskiej ekipy startował Kamil Stoch, który oddał przyzwoity, jak na panujące warunki, skok na odległość 112,5 metra. Podobny rezultat osiągnął drugi z Polaków - Marcin Bachleda, który doleciał do 113. metra. Swojego występu do udanych nie może zaliczyć zaś Stefan Hula, który wylądował na 97. metrze. Adam Małysz, startujący w czwartej serii, skoczył 104,5 metra. Było to dość duże zaskoczenie jednak słaby rezultat wynikał prawdopodobnie z złych warunków atmosferycznych. To właśnie po skoku Małysza nastąpiła dłuższa przerwa. Początkowo konkurs miał być kontynuowany. Organizatorzy zastanawiali się bowiem nad powtórzeniem skoków trzeciej i czwartej serii, której wyniki zostały anulowane. Ostatecznie postanowiono jednak o odwołaniu dzisiejszych zawodów.

W konkursie nie zabrakło kilku dobrych skoków. Fin - Ville Larinto uzyskał odległość 132,5 metra. Norweg - Ljokelsoey oddał skok na 128, 5 metra. Najlepszy okazał się być Austriak - Martin Koch, który wylądował na 141. metrze. Nie było więc zaskoczeniem, iż najlepiej radziły sobie właśnie ekipy Austrii, Finlandii i Norwegii.

Jutro, o godzinie 15. odbędzie się konkurs indywidualny w fińskim Kuusamo. Losy konkursu drużynowego nie są jeszcze znane chociaż być może zostanie on powtórzony jutro lub w niedzielę.

Klasyfikacja po dwóch seriach (rozegranych w odpowiednich warunkach):
1. Austria - 288,9 pkt.
2. Finlandia - 274,3 pkt.
3. Norwegia - 250,8 pkt.
4. Rosja - 248,6 pkt.
5. Japonia - 240,3 pkt.
6. Niemcy - 210,6 pkt.
7. Polska - 193,4 pkt.
8. Słowenia - 189,5 pkt.
9. Ukraina - 92,6 pkt.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Drużynówka będzie dzisiaj...po indywidualnych:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, no... Na marginesie gratuluję trzeciego piórka ;-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile mnie pamięć nie myli, to w zeszłym roku było podobne...:/
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.