Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Mistorzostwa świata juniorów - słaby występ Polaków

Tegoroczne Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich odbyły się w estońskiej miejscowości Otepaa. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się powtórzyć sukcesu Mateusza Rutkowskiego z 2004 roku.

Liczne triumfy w biegach narciarskich odnosiła tu Justyna Kowalczyk. W zawodach Polskę reprezentowali: Klemens Murańka, Andrzej Zapotoczny, Tomasz Byrt i Krzysztof Miętus. Największe nadzieje wiązaliśmy z utalentowanym Klimkiem oraz Byrtem, który zaliczył dobre skoki w Zakopanem. Niestety Polacy zakończyli mistrzostwa na odległych miejscach.

Wyniki:
11. Klemens Murańka
16. Andrzej Zapotoczny
24. Tomasz Byrt
25. Krzysztof Miętus

Mistrzem został nastolatek z Bułgarii - Władimir Zografski, będący w doskonałej formie co udowodnił m.in. w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Wielką niespodziankę sprawił nikomu nieznany Estończyk - Kaarel Nurmsalu, który zdobył brąz. Pretendenci do medali zawiedli na całej linii, mam tutaj na myśli: Sami Niemi - 7. miejsce, Richarda Freitaga - 9. miejsce oraz Thomasa Dietharta - 41. miejsce.

Zaskoczeniem może być lokata Remusa Tudora z Rumunii - 20. miejsce. Warto dodać, że w tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad 70 zawodników z całego świata. Wśród nich nie zabrakło prawdziwych outsiderów skoków narciarskich pochodzących z Rumunii, Węgier, Holandii, Chorwacji, czy Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.