Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Nowe wyzwania przed Andreasem Kuettelem

W minionym sezonie swój ostatni skok oddał Andreas Kuettel. Zakończenie kariery sportowej nie oznacza, że Szwajcar definitywnie przestał zajmować się sportem.

Po zakończeniu sezonu w skokach Szwajcar rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. / Fot. Michael Lienert, Domena publiczna http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andreas_K%C3%BCttel_Oberstdorf_2006.jpg Po zakończeniu sezonu w skokach Szwajcar rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. Przeprowadził się z rodziną do Danii. Tam też prowadzi zajęcia w szkole sportowej - podaje serwis skijumping.pl

To nie wszystko. Kuettel podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku 2012, ma pełnić rolę "Athlete Role Model". Miałby on wspierać młodych zawodników i stanowić dla nich wzór do naśladowania.

Już niedługo były skoczek zawita do swojej ojczyzny. Wspólnie ze swoim rywalem ze skoczni Simonem Ammannem, będzie promował napisaną przez nich książkę.

Szwajcar zadebiutował z Pucharze Świata w 1995 roku na skoczni w Engelbergu. W 2009 roku wywalczył na normalnej skoczni w Libercu złoty medal mistrzostw świata.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.