Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie. Po upadku w Ga-Pa koniec sezonu dla Ville Larinto

Kontuzja, której nabawił się wczoraj Fin podczas Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa, okazała się na tyle poważna, że skoczek prawdopodobnie nie wystąpi już w tym sezonie w Pucharze Świata.

Kontuzja, której nabawił się wczoraj Fin okazała się na tyle poważna, że skoczek prawdopodobnie nie wystąpi już w tym sezonie w Pucharze Świata. / Fot. Fot. Sophie K. Creative Commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ville_Larinto.jpg&filetimestamp=20090228115559 Ville Larinto oddał we wczorajszym konkursie TCS w Garmisch-Partenkirchen najdłuższy skok. Uzyskał odległość aż 140,5 metra, znacznie wyprzedzając rywali. Niestety, silny podmuch wiatru sprawił, że przy lądowaniu nieszczęśliwie upadł i przez dłuższy czas nie podnosił się z zeskoku. 20-letni Fin z pomocą lekarzy opuścił skocznię. Okazuje się, że uraz jakiego doznał, może mieć poważne konsekwencje.Przeprowadzone badania wykazały, że skoczek ma zerwanie przedniego więzadła krzyżowego. Jak podaje Tvn24, Larinto wróci do kraju, gdzie przejdzie operację, a następnie długą rehabilitację. Może okazać się ona zbyt długa, aby mógł zasiąść jeszcze w tym sezonie na belce i oddać skok.

Fiński skoczek śmiało może powiedzieć, że ma pecha. W tym sezonie powrócił po długotrwałej kontuzji kolana. Jakby tego było mało, w te święta zmarł jego dziadek.

Ville Larinto to jeden z czołowych skoczków w reprezentacji Finlandii. W tym sezonie zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.