Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie - sezon pod znakiem dominacji Simona Ammanna

Niedzielnym konkursem drużynowym w lotach narciarskich zakończył się sezon zimowy 2009/2010 w skokach narciarskich. Nadszedł więc czas posumowań minionego sezonu.

Podium Pucharu Świata 2009/10 / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1170/001%20Podium%20Pucharu%20Swiata.JPGW sezonie 2009/2010 najważniejszą imprezą, do której przygotowywał się każdy skoczek, były rozegrane w dniach 12-28 lutego igrzyska olimpijskie w kanadyjskim Vancouver. Przez cały sezon trwała rywalizacja w prestiżowym Pucharze Świata, a sezon zakończyły mistrzostwa świata w lotach w słoweńskiej Planicy. Faworytów upatrywano wśród zawsze mocnych Austriaków, Norwegów oraz Finów. My liczyliśmy na dobrą postawę reprezentantów Polski, w szczególności lidera Adama Małysza.

Puchar Świata

Simon Ammann / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1170/042%20Simon%20Ammann.JPGPierwsze zawody indywidualne w pucharowej rywalizacji rozegrano przy silnym wietrze w fińskim Kuusamo 28 listopada. Konkurs był swoistą loterią. Skoczkowie skakali przy zmiennym wietrze co spowodowało, że wyniki pierwszych zawodów były zaskakujące. Wygrał Norweg Bjoern Einar Romoren, a Adam Małysz nie zdołał zakwalifikować się do konkursu głównego i został ...komentatorem skoków.

Od zawodów rozegranych w norweskim Lillehammer, gdzie zwycięstwo odniósł Simon Ammann, rozpoczęła się dominacja Szwajcara na skoczniach w tegorocznym sezonie. Do styczniowych zawodów w Zakopanem próbował z nim rywalizować Austriak Gregor Schlierenzauer, jednak po tym ja odpuścił sobie skoki w japońskim Sapporo, Szwajcar objął powadzenia w Pucharze Świata, którego nie oddał do końca sezonu, odnosząc w sumie dziewięć pucharowych zwycięstw.

Drugi w końcowej rywalizacji pucharowej Austriak Schlierenzauer stracił do Szwajcara aż 281 punktów odnosząc osiem zwycięstw w tym sezonie. Trzecie miejsce na podium w końcowym rozrachunku tegorocznego sezonu zajął Austriak Thomas Morgenstern, który jednak bardzo dużo punktów stracił na początku sezonu i nie liczył się w bezpośredniej rywalizacji o kryształową kulę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.