Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie w Zakopanem: Małysz tuż za podium

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 17:12

Adam Małysz zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał, podobnie jak wczoraj, Austriak Gregor Schlierenzauer. Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie inny austriacki skoczek Thomas Morgenstern.

Ogromne emocje towarzyszyły ostatnim skoczkom już w pierwszej serii. Gregor Schlierenzauer skoczył 140 metrów, czym wyrównał rekord Wielkiej Krokwi Niemca Svena Hannawalda z 2003 roku. Tuż po nim skakał Simon Ammann, który wylądował pół metra dalej i teraz to do niego należy rekord zakopiańskiej skoczni.

W pierwszej serii Adam Małysz skoczył 130 metrów i zajmował piąte miejsce. Czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w drugiej serii poprawił się o cztery metry, dzięki czemu awansował o jedną pozycję.

Jednak dwójka najlepszych w tym sezonie skoczków i tym razem była poza zasięgiem rywali, chociaż Schlierenzauer i Amman w drugiej serii nie skakali już tak daleko, jak w pierwszej. Szwajcar uzyskał 134 metry, Schlierenzauer pół metra więcej, dzięki czemu po raz drugi okazał się najlepszy w Zakopanem.

Gregor Schlierenzauer wygrał 31. konkurs w swojej karierze i jest na piątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów. Na liście tej prowadzi Fin Matti Nykaenen, który 46 razy wygrywał pucharowe zawody. Drugi jest Adam Małysz z 38 zwycięstwami, a trzecie miejsce zajmuje inny fiński skoczek Janne Ahonen, który ma na koncie 36 wygranych.

W drugiej serii, oprócz Małysza, skakał tylko jeden Polak. Kamil Stoch po skokach na odległość 116,5 oraz 112,5 m zajął 28. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Simon Amman. Drugi jest Gregor Schlierenzauer, a trzeci Thomas Morgenstern. Adam Małysz jest na ósmej pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.