Facebook Google+ Twitter

Skoki narciarskie: Zawody LGP w Zakopanem odwołane

Zaplanowane na 2 sierpnia zawody Letniej Grand Prix w Zakopanem nie odbędą się. Wszystko przez zły stan Wielkiej Krokwi, na której miał odbyć się konkurs indywidualny.

Wielka Krokiew / Fot. Andrzej OtrębskiTę przykrą dla kibiców skoków wiadomość przekazał wczoraj prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak. Decyzję o odwołaniu konkursu na Wielkiej Krokwi podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska, która nie wydała odpowiedniego certyfikatu, dopuszczającego rozegranie zawodów na danej skoczni.

Termin otrzymania certyfikatu minął 16 lipca. Federacja nie wydała go ze względu na zły stan obiektu – powiedział na łamach Tygodnika Podhalańskiego Kozak. Zawody Letniej Grand Prix w Zakopanem miały zostać rozegrane pierwszy raz po czterech latach przerwy.

Skocznia im. Stanisława Marusarza gości karuzelę Pucharu Świata nieprzerwanie od 2002 roku. Niestety coraz częściej mówi się, że skocznia wymaga natychmiastowego remontu. Włodarze FIS na początku czerwca wizytowali Wielką Krokiew w związku z sierpniowymi zawodami, przy okazji przyznając obiektowi pięcioletnią homologację. Zastrzegli jednak, że jeśli zarządca skoczni nie przeprowadzi gruntownych renowacji torów najazdowych oraz zmiany profilu obiektu, Zakopane może wypaść z kalendarza. Już dziś nie ma pewności, czy przyszłoroczny Puchar Świata (24-25 stycznia 2016) w ogóle dojdzie do skutku.

Polscy skoczkowie, którzy mieli okazję tego lata trenować na Wielkiej Krokwi wyrażali niezadowolenie z jej stanu. – W Zakopanem trenowaliśmy zaraz po Planicy. Ciężko było się przestawić ze skoczni, która posiada nowoczesne tory najazdowe na te mocno przestarzałe. Z tym trzeba coś zrobić – mówi Maciej Kot.

O problemach z Wielką Krokwią oraz z pozostałymi zakopiańskimi skoczniami pisaliśmy już w czerwcu. Obiekt im. Stanisława Marusarza od dziesięciu lat nie był remontowany, a na Średniej oraz Małej Krokwi nie da się trenować. – Wielka Krokiew ma trochę lat i jest bardzo zaniedbana. Nie wymaga wielkich inwestycji czy modernizacji, ale poprawek na pewno – powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Zarządca obiektów, Centralny Ośrodek Sportu zapowiedział już, że na Wielkiej Krokwi prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Co do mniejszych skoczni, przedstawiono dopiero plany ich przebudowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.