Facebook Google+ Twitter

Skomplikowani zakochani

Komedie romantyczne bywają nudne. Nie każdy lubi mdlące wręcz historyjki o nim - pięknym, młodym, niby zabawnym i o niej - jeszcze młodszej, uroczej i bogatej. Moja "zakochana" propozycja różni się trochę od tej typowej komedii miłosnej.

plakat / Fot. materiały promocyjneFilm "To skomplikowane" w reżyserii Nancy Meyers urzekł mnie niezwykle lekką, przyjazną, niebanalną opowieścią o ludziach dojrzałych, którzy mają już za sobą ciągły "wyścig szczurów", dążenie do osiągnięcia sukcesu i wychowywanie dzieci.

Meryl Streep jako Jane, to samotna od 10 lat rozwódka, matka trójki dorosłych dzieci i własnej piekarni. Jej poukładane życie komplikuje romans z byłym mężem - Jakiem (Alec Baldwin), który też w prostej sytuacji się nie znalazł, ma już nową żonę. Dodatkowo w sprawy sercowe Jane ingeruje pewien czarujący architekt - Adam (Steve Martin). Każda z tych trzech postaci ma zupełnie inne potrzeby i każda wykreowana jest w bardzo przemyślany sposób, natomiast wszystkie skłaniają się ku jednemu - spełnieniu miłości. Są niczym marionetki w dłoniach rzemieślnika, które pomimo, że kreują dość przewidywalną fabułę, doskonale się z nią łączą i ukazują niebanalne emocje. Każda decyzja bohaterów niesie za sobą konsekwencje, na które sami do końca nie są przygotowani.

Postać Jane, skrzywdzonej niegdyś kobiety, jest nie tylko zabawna, ale i atrakcyjna. Jej powab wynika nie tyle z atrakcyjności, co z dojrzałości. "To skomplikowane", to historia o pogodzeniu się z czasem, która oprócz zmarszczek przynosi też życiową mądrość. Fabuła filmu może nie rzuca na kolana, ale jest na pewno przejrzysta i przyjemna w odbiorze. Sądzę, że to dobra propozycja na kinowe Walentynki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Każda z tych trzech postaci ma zupełnie inne potrzeby i każda wykreowana jest w bardzo przemyślany sposób, natomiast wszystkie skłaniają się ku jednemu - spełnieniu miłości. Są niczym marionetki w dłoniach rzemieślnika, które pomimo, że kreują dość przewidywalną fabułę, doskonale się z nią łączą i ukazują niebanalne emocje." wzorowałaś się na recenzji: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=39039&sekcja=recenzja&ri=6951 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.