Facebook Google+ Twitter

Skończył się niemiecki festyn piwa Oktoberfest

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 17:54

W Monachium dobiega końca słynny Oktoberfest. W ostatnim dniu największego festynu ludowego na świecie jego organizatorzy poinformowali, że tym razem nie zostały pobite rekordy frekwencji i spożycia piwa.

W ciągu 16 dni namioty Oktoberfestu odwiedziło sześć milionów gości - w zeszłym roku było ich o 200 tysięcy więcej. Tegoroczni uczestnicy festynu wypili 6 milionów 600 tysięcy litrów piwa. Rekord padł w zeszłym roku, kiedy wypito prawie 7 milionów litrów złocistego trunku.

Organizatorzy tłumaczą to zimną i deszczową pogodą. „Nie pamiętam tak chłodnego Oktoberfestu" - powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka imprezy. Dlatego tym razem podczas piwnego święta oblężenie przeżywały również stoiska z kawą i grzanym winem. Te napoje były zresztą tańsze od piwa, którego ceny pobiły kolejny rekord. W tym roku za litrowy kufel trzeba było zapłacić ponad 8 euro.

Monachijska policja uznała, że tegoroczny Oktoberfest był spokojny, choć wzrosła liczba drobnych kradzieży. Pełną parą pracowało też biuro rzeczy znalezionych. W ciągu dwóch tygodni oddano do niego ponad 400 portmonetek, 350 kluczy, prawie 300 telefonów komórkowych, a nawet tak niezwykłe zguby jak … okulary do nurkowania i kostium Supermana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.