Facebook Google+ Twitter

Skończyło się Euro 2012 dla Polski, skończyli się polscy kibice

Mieliśmy pięć lat, żeby przygotować infrastrukturę, kibiców i drużynę. Kiedy w 2007 roku ogłoszono, że Polska została współgospodarzem Euro 2012 (wraz z Ukrainą), ogarnął nas szał radości. Jednak ogromna ekscytacja trwało krótko.

Każdego dnia żółwim tempem chcieliśmy udoskonalać wszystko, co dobre, bo polskie. W dużej mierze się udało, a że na ostatnią chwilę, to nic! Z drogami nam się udało, ze stadionami jakoś też. Wyjście z grupy się nie powiodło, lecz najbardziej zawiedli kibice - nie dość, że niespodziewanie, to jeszcze w ogromnej liczbie.

Zmagania reprezentacji Polski śledziłem od początku do końca. Nie celebrując tego wpisami na Facebooku, w wiadomościach SMS do znajomych, i w końcu na swojej twarzy - pod postacią biało-czerwonej farby na ustach. I będąc pod katowickim spodkiem, na spotkaniu Polska-Grecja trzymałem kciuki, a potem słuchając Tomasza Zimocha w Polskim Radiu, kiedy to nasza reprezentacja walczyła z Rosjanami, też trzymałem. Wreszcie, kibicując w Parku Śląskim na meczu o wszystko z Czechami, trzymałem kciuki. Podczas wszystkich tych trzech spotkań byłem zachwycony poziomem dopingu rodaków. Wszystko pękło, jak bańka mydlana po ostatnim gwizdku w spotkaniu Polska-Czechy.

Można śmiało zapytać: Gdzie są kibice, patrioci? Gdzie są kibice, Polacy? I gdzie są kibice: ci na dobre, i na złe? Żadnego z wcześniej wymienionych dziś nie zauważyłem. A miałem sporo czasu, by ocenić zachowanie Polaków po meczu. Rozumiem, że emocje, że adrenalina, że złość i niedowierzanie. Jednak, żeby zaczynać już w Strefie Kibica ganić swoją reprezentację? Przecież jeszcze przed meczem to byli "nasi chłopcy", "drużyna narodowa", "bohaterowie narodu".

Po bramce Czechów i wyeliminowaniu Polski z Mistrzostw Europy 2012 zmieniliśmy się w złośliwców, którzy nie chcą znać Polski. Nastolatkowie opuszczają Strefę Kibica i ściągają czapki z napisem "Polska". Kobieta z chustą Euro 2012 na szyi, zrywa ją jednym pociągnięciem ręki i chowa błyskawicznie do białej torebki. Za nią dwóch mężczyzn wyraża swoje niezadowolenie z wyniku okrzykami, który cytować nie sposób.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Jolka
 • Jolka
 • 21.06.2012 18:31

Pompowano nam do głów zwycięstwo .... ba nawet ME .Propaganda nakręcona była do"BULU" . Pozostała gorycz, zadłużone gminy i miasta które organizowały ME ,oraz kupa śmieci do sprzątania; tyle mamy z tych mistrzostw!

Komentarz został ukrytyrozwiń
McCafe
 • McCafe
 • 20.06.2012 12:21

To była durna rządowa propaganda jacy to niby jesteśmy świetni .... ta propaganda ogłupiająca zadziałała tylko chwilowo. Wszystko po meczu zostało po staremu z odwiecznymi problemami i tym dziadostwem codziennym tego dziadowskiego agenturalnego rządu!

Patriotyzm tylko chwilowy tak jak tymczasowe u nas jest wszystko - rząd też przejdzie niedługo do lamusa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 20.06.2012 12:14

@ Piotr Polok świetny art. prawda rzadko jest pokazywana tu na W24pl.

Panie Piotrze częściej proszę pisać właśnie tu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta
 • Danuta
 • 20.06.2012 10:04

Chłopie aleś ty głupi-Piotr Polok

"Możemy być dumni z fantastycznej organizacji Euro , tu mamy mistrzostwo i promocję Polski. "
wreszcie takie matoły jak ty nie będą nam psuć opinii.wszyscy naocznie widza ,ze jesteśmy nowoczesnym , mądrym narodem .Wszyscy widzą naocznie ,że nie tylko ci za granica Polski sa wartościowymi ludźmi ale my wszyscy tacy jesteśmy .ViVat Polonia , na pohybel takim "Polokom" jak ten Piotr Polok!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 19.06.2012 22:07

Zawodników mamy świetnych ,tylko kierownictwo w PZPN jest do wymiany.

Z takimi jełopami jak Lato, niczego nie zwojujemy .... no i ta barania rządowa propaganda ......

Namieszali ludziom we łbach ,a mamy czarną rozpacz i sterty flag narodowych, porzuconych na ulicach ,przez wściekłych kibiców. Ta dęta durna i obłąkana rządowa propaganda.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 19.06.2012 21:59

30 lat się starają i zero efektów .Z tymi matołami w PZPN i matołami rządowymi ,sukcesów nie będzie. I jedni i drudzy są do wymiany .Kto słyszał ,by z idiotami , osiągnął sukces!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jolka

I tak trzymaj! Też tak uważam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 18.06.2012 22:03

Chorągiewki z AUTA - sorki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 18.06.2012 22:02

Może w Siemianowicach tak jest . Nie smucić , brać przykład z Irlandczyków.
WSTYD ?
Może smutno ale nie wstyd. Chłopaki starali się jak mogli.
Chorągiewki z atu zdejmę po finale .
Możemy być dumni z fantastycznej organizacji Euro , tu mamy mistrzostwo i promocję Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ze zrouzmieniem
 • ze zrouzmieniem
 • 18.06.2012 17:12

przecież nigdzie nie jest napisane, że nam wstyd, bo zawiodła drużyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.