Facebook Google+ Twitter

"Skorpiony" kontra "Rekiny"-zapowiedź meczu PSŻ Poznań-RKM Rybnik

W najbliższą niedzielę w Poznaniu rozegrany zostanie mecz o Drużynowe Mistrzostwo I Ligi pomiędzy PSŻ-em Lechmą Poznań a RKM-em ROW Rybnik. Faworytem spotkania są zdecydowanie gospodarze.

Rybniczanie nienajlepiej rozpoczęli nowy sezon. Z trzech spotkań "Rekiny" wygrały zaledwie jedno i biorąc pod uwagę jak wyrównaną jest w tym roku I liga, to zrealizowanie przedsezonowego celu, jakim był awans do czołowej czwórki, może okazać się bardzo trudne.

Dwumecz z poznańskimi Skorpionami to dla rybniczan ostatni moment na przebudzenie. Tymczasem w Poznaniu nie zobaczymy Fina Joonasa Kylmaekorpiego, który od tygodnia zmaga się z grypowa infekcją wirusową. Niepewny jest także start Ronniego Jamrożego, który na początku maja doznał kontuzji ręki w meczu z GTŻ-em Grudziądz.

Trener RKM-u najbardziej liczy na młodego Duńczyka Nicolai Klindta oraz Szweda Daniela Nermarka, którzy prezentowali bardzo dobra formę w ligach zagranicznych. Jednak jak pokazały przykłady innych żużlowców, dobre wyniki za granicą nie zawsze przekładają się na punktowe zdobycze w Polsce. W kratkę jeżdżą doświadczony Mariusz Węgrzyk i Ukrainiec Andriej Karpow. Ich forma w Poznaniu pozostaje wielką niewiadomą. Parę juniorską RKM ROW Rybnik tworzą Sławomir Pyszny oraz Rafał Fleger.

Z kolei żużlowcy z poznańskiego Golęcina bardzo udanie rozpoczęli tegoroczny sezon.
Przegrali dotychczas tylko jedno spotkanie ligowe. Na inaugurację pierwszoligowych zmagań przegrali na torze w Grudziądzu, natomiast na własnym torze dwa razy zdecydowanie wygrali i nie pozostawili złudzeń zespołom Startu Gniezno i Lotosu Wybrzeże Gdańsk.

Kluczem do sukcesu "Skorpionów" okazuje się równa jazda całego zespołu.
Liderem zespołu PSŻ-u po powrocie do Poznania został Adam Skórnicki.
"Skórę" dzielnie wspierają inni krajowi zawodnicy PSŻ-u: Rafał Trojanowski, Mateusz Szczepaniak, Robert Miśkowiak oraz Norbert Kościuch.

Parę juniorów w zespole PSŻ-u tworzą Adrian Szewczykowski oraz Damian Celmer.

Zdecydowanym faworytem nieczelnego meczu wydają się być gospodarze, drużyna PSŻ-Lechma Poznań, za którą przemawia atut własnego toru oraz wyrównany skład. Poznaniacy na pewno nie lekceważą rybniczan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.