Facebook Google+ Twitter

Skorpiony rozjechały Lokomotiv Daugavpils

Po bolesnej porażce PSŻ w poprzedniej kolejce, przyszedł czas na rehabilitację. Zawody żużlowe, które odbyły się na poznańskim Golęcinie 20 kwietnia, zakończyły się zwycięstwem drużyny żółto-czarnych.

Anders Andersen schodzi z toru po upadku w 11. biegu. / Fot. Małgorzata MrozekWynik meczu, czyli 60:29 dla Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego spowodowany był m.in. nieszczęśliwymi upadkami zawodników gości. W pechowym biegu czwartym wykluczono Bogdanowa, po czym pierwsza powtórka skończyła się tak szybko, jak się zaczęła – na pierwszym łuku upadli Grigorij Laguta oraz Rafał Trojanowski. Wyglądało to groźnie, jednak zawodnicy wstali sami. Jak się później okazało, do dalszej jazdy nie byli zdolni ani Maksim Bogdanow, ani Grigorij Laguta. W biegu czwartym Skorpiony zdobyły więc 5 punktów, natomiast Lokomotiv ani jednego.

Do upadku, tym razem Andersa Andersena z zespołu PSŻ, doszło także w biegu jedenastym. Na szczęście, tym razem obyło się bez kontuzji. Zawodnik jednak został wykluczony i konieczna była powtórka. Zarówno przed upadkiem, jak i po ponownym starcie prowadził Norbert Kościuch.

Walka poznańskich żużlowców z beniaminkiem I ligi – Lokomotiv Daugavpils zaowocowała następującymi punktacjami: sumę 60 punktów dla Skorpionów zdobyli Norbert Kościuch – 13, Grzegorz Kłopot – 5, Adam Skórnicki – 9, Łukasz Jankowski – 11, Rafał Trojanowski – 8, Anders Andersen – 1 oraz Daniel Pytel – 13. Liczbę 29 punktów dla gości uzbierali: Kjastas Puodżuks – 2, Piotr Świst – 9, Paweł Miesiąc – 11 oraz Artiom Laguta – 7. Bez punktów pozostali Leonid Paura, Grigorij Laguta, Wiaczesław Gieruckij oraz Maksim Bogdanow.

W pozostałych meczach trzeciej kolejki I ligi rywalizowały ze sobą, osiągając wyniki:
GTŻ Grudziądz – GKŻ Lotos Gdańsk 38:52,
RKM Rybnik – Kolejarz Rawicz 60:32,
Intar Lazur Ostrów – Polonia Bydgoszcz 46:43.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.