Facebook Google+ Twitter

Skorża na 50 proc. w Legii. Lechia skusi Adama Nawałkę?

Dzisiaj ma zostać podjęta decyzja w sprawie przyszłości Macieja Skorży w Legii. Według "Przeglądu Sportowego" Skorża ma 50 proc. szans na pozostanie na swoim stanowisku.

Życie jednak potrafi zaskakiwać. Jaki czas temu władze Legii, podbudowane postawą drużyny, usunęły z kontraktu Skorży klauzulę, zgodnie z którą władze klubu przedłużyłyby kontrakt ze Skorżą pod warunkiem, że Legia zdobyłaby mistrzostwo.

Już wiemy, że tak się nie stanie. To Śląsk Wrocław został mistrzem Polski,
Legia zajęła dopiero 3 miejsce. W klubie panuje grobowa atmosfera. Michał Żewłakow mówił po meczu z Lechią, że to najgorszy dzień w jego karierze.

Niezadowoleni działacze chętnie pozbyliby się Skorży, ale problemem jest jego kontrakt: "Przez wspomniany aneks, chcąc rozstać się ze Skorżą, trzeba się z nim dogadać, w ostateczności wypłacić mu wartość rocznego kontraktu. W Legii dokładnie oglądana jest każda złotówka, a wartość umowy to około 1 mln zł. Dodatkowo trzeba ponieść koszty zatrudnienia nowego trenera" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym"

Z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Legii Warszawa zrezygnował już Mariusz Walter. Ze swoich odwołano również: Pawła Kosmalę oraz Leszka Miklasa. W Legii trwa organizacyjna rewolucja kadrowa. Czy jej ofiarą będzie również Maciej Skorża?

Nazwisko Adama Nawałki widnieje z pewnością w wielu notesach polskich dyrektorów sportowych. Nawałka prowadzi niezbyt bogatego Górnika Zabrze z dobrymi wynikami. Nawałka staje się samowitym kąskiem dla lepiej pokładanych klubów z Ekstraklasy.

Na poważnie zainteresowana jest nim Lechia Gdańsk, która ma za sobą słaby sezon. Innym kandydatem do pracy w Gdańsku, jest Leszek Ojrzyński, trener rewelacji sezonu, Korony Kielce - informuje "Przegląd Sportowy"

Nawałka powiedział, że zostanie w Górniku, jeżeli ten spełni jego warunki - klub ma ustabilizować swoją sytuację organizacyjno-finansową. Choćby ten fakt świadczy o tym, że Górnikowi bardzo ciężko będzie zatrzymać u siebie Nawałkę.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.