Skra Bełchatów - Fart Kielce. Kolejne zwycięstwo niepokonanych

W 18. kolejce PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała Farta Kielce 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się przyjmujący Mistrzów Polski Michała Winiarskiego.

W secie pierwszym, jak i również drugim, walka obu zespołów była bardzo wyrównana. Można nawet było myśleć, że premierowa cześć padnie łupem kielczan, którzy mieli w górze piłki setowe. Przez pomyłkę swojego zawodnika Marcusa Nilssona, który ostatnią piłkę posłał w aut, Skra wygrała 29:27.

Natomiast partia druga wygrana również "tradycyjnie" przez podopiecznych Jacka Nawrockiego przewagą 10 punktów, dała Skrze już 2:0 w setach.

Jednak w secie trzecim Fart pokazał bełchatowskim kibicom, że tak jak ich zespół umie grać w siatkówkę. Od początku partii prowadził trzema punktami. Nawet na pierwszej przerwie technicznej udało im się tą przewagę utrzymać (8:5). Niestety, po niej gra gości totalnie się rozsypała i znów przebiegała pod dyktandem żółto-czarnych. Mimo tego, w samej końcówce trzeciego seta, Fart Kielce kolejny raz próbował powalczyć przynajmniej w tym secie. Zaczęli popełniać coraz mniej błędów i tak odskoczyli gospodarzom na wcześniej wspomniane trzy punkty. To wystarczyło, aby pokonać Mistrza Polski 25:22.

Set czwarty został rozpoczęty przez siatkarzy PGE Skry Bełchatów bardzo konsekwentną i zdecydowaną grą. Od początku zyskali bardzo duże prowadzenie, a to przede wszystkim za sprawą świetnych zagrywek Michała Winiarskiego. Goście nie byli już w stanie dogonić fenomenalnie grających siatkarzy Jacka Nawrockiego. Ostatecznie Skra wygrała 25:22. Było to już 15. z rzędu zwycięstwo PGE Skry Bełchatów w PlusLidze.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.