Skra Bełchatów pokonała Iskrę Odintsovo 3:0

W dzisiejszym meczu siatkarskiej LIgi Mistrzów mistrz Polski - Skra Bełchatów pokonała swoich rywali z Rosji 3:0.

Wszyscy fani siatkówki czekali na to spotkanie. Do Bełchatowa przyjechali giganci z Rosji - Iskra Odintsovo, aby rozegrać mecz w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów, Przed spotkaniem w Polsce odrobinę obawiano się tego pojedynku. W końcu Rosjanie mają w swoim składzie mistrza świata - Brazylijczyka Gibę. Jednak obawy te okazały się bezpodstawne.

W pierwszym secie Rosjanie dwukrotnie prowadzili trzema punktami. Jednak przy stanie 13:10, straty zostały odrobione. Siatkarze Skry przed drugą przerwą techniczną prowadzili 16:13. Od tego momentu bełchatowianie sukcesywnie budowali swoją przewagę. Moment zawahania nastąpił przy stanie 24:20, ale nie przeszkodził on w wygranej 25:22.

Po krótkiej przerwie zawodnicy obu zespołów rozpoczęli kolejne starcie. Miało one podobny przebieg jak pierwszy set. Bełchatowianie zaczęli budować swoją przewagę w drugiej połowie tej części gry. Na drugą przerwę techniczną siatkarze Skry schodzili z pięciopunktową przewagą. Podobnie jak w pierwszym secie, bełchatowianie stracili w końcówce kilka punktów pod rząd, jednak ten set okazał się wygrany. Zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy.

Trzecia część była popisem gry Polaków. Skra prowadziła 6:2 i 16:9 i 23:15, aby wygrać trzecią partię 25:17, a cały mecz 3:0.

Już bez obaw, ale za to z nadziejami kibice siatkówki czekają na kolejny mecz grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzów, w której - oprócz Skry Bełchatów oraz Iskry Odintsovo - występują jeszcze drużyny VfB Friedrichshafen i Panathinaikos Ateny.