Skra Bełchatów przetestuje nową formułę rozgrywania meczów

Spotkanie, które odbędzie się 16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu, rozegrane zostanie w nowej formule.

Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej, proponuje rewolucyjny system rozgrywania meczów. Według szefa PZPS, każdy set grany byłby tak jak tie-break, czyli do 15 punktów. Mógłby kończyć się wynikiem 15:13 lub 16:14, ale także 16:15. Do wygrania całego meczu zespół potrzebowałby zwycięstw w pięciu setach.
W czasie każdej partii obowiązywałaby tylko jedna przerwa.
Dodatkowo trenerzy mogliby skorzystać na żądanie z dodatkowej przerwy.
Ryszard Bosek, dyrektor sportowy Wkręt-metu AZS mówi że nie wie czy ten system sprawdzi się, jednakże twierdzi że warto sprawdzić czy ten system nadaje się do realizacji.
Ryszard Bosek obawia się czy nowa formuła pozwoli zorientować się telewizjom transmitującym siatkówkę, kiedy skończy się mecz.

Mecz odbędzie się 16 grudnia o godzinie 19:30. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Chcesz zobaczyć niesamowite wydarzenie? Nic straconego są jeszcze wolne miejsca! Bilety można kupić na stronie internetowej www.kupbilet.pl