Skra Bełchatów wygrała z Zenitem Kazań!

W swoim drugim meczu rozgrywanych w Dausze Klubowych Mistrzostwach Świata Skra Bełchatów po pięknej walce pokonała faworyzowany Zenit Kazań 3:2!

W pierwszej odsłonie lepiej zaprezentowali się Rosjanie i w miarę spokojnie wygrali 25:21. Drugi set rozpoczął się od atomowych serwisów rywali i ich prowadzenia 5:1. Ambitni bełchatowianie nie zamierzali jednak pasować i dzięki świetnej grze Winiarskiego oraz Atanasijevicia zwyciężyli w stosunku 25:23.

Trzeci set bez większych emocji przegraliśmy do 17, na dodatek Skra okupiła go kontuzją, której doznał drugi rozgrywający Dejan Vincić.

Czwarty set to niespodziewane odrodzenie Skry. Rosjanie mieli problemy z przyjęciem, katastrofalnie zagrywali, na dodatek popełniali błędy w ataku, w konsekwencji czego na tablicy wyświetlił się wynik 25:19 dla polskiej ekipy.

Decydujący set to prawdziwa wojna, która doprowadziła do stanu 8:8. W miarę upływu czasu, w Zenicie zawodzili Michajłow i Abrosimow, natomiast w naszym zespole rozegrali się Pliński oraz Yosleyder Cala. Wielką klasę pokazał także zdobywca 20 punktów Aleksandar Atanasijević. Zespół z Bełchatowa wygrał 15:10 i cały mecz 3:2 .

Wygrany pojedynek pokazał trenerowi Nawrockiemu, że może liczyć na swoich siatkarzy w wielu alternatywnych ustawieniach. Awans do kolejnej fazy turnieju jest na wyciągnięcie ręki.

W ostatnim spotkaniu Skra Bełchatów zagra z gospodarzem mistrzostw, katarskim Al-Arabi Dauha.