Skra i Domex zaczynają od wygranych w Memoriale Ambroziaka

Monika Sieniawska
Od zwycięstw Skry Bełchatów i Domexu AZS Częstochowa rozpoczął się czwarty Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Po pieciosetowych pojedynkach bełchatowianie pokonali Politechnikę Warszawską, częstochowianie uporali się z Resovią Rzeszów.

Skra Bełchatów zawitała do Warszawy z pięcioma mistrzami Europy w składzie. Trener Jacek Nawrocki posłał do boju jednak tylko trzech z nich. W spotkaniu z Politechniką Warszawską wystąpili Bartosz Kurek, Daniel Pliński oraz Piotr Gacek. Mecz z kwadratu dla rezerwowych obejrzeli Michał Bąkiewicz, Marcin Możdzonek oraz srebrny medalista tureckiego turnieju Stephane Antiga.

Po dwóch setach, które bełchatowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść, wydawało się, że drużyna mistrzów Polski bez problemu upora się z warszawiakami. Niespodziewanie trzecią partię 25:20 wygrali podopieczni Radosława Panasa. Kolejna ponownie rozpoczęła się od prowadzenia gości, ale dzięki ambitnej postawie gospodarze zdołali odrobić stratę i doprowadzić do wyrównania po 15. Od drugiej przerwy technicznej gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy Politechniki, którzy doprowadzili do wyrównania w meczu.

Tie-break znakomicie otworzyli siatkarze Skry, którzy szybko odskoczyli na 10:4. Świetną partię rozgrywali mistrzowie Europy Kurek i Pliński, wspomagani przez Radosława Kolanka i Miłosza Hebdę. Po zaciekłej pogoni miejscowych, na tablicy wyników pojawił się remis po 13. Piątego seta atakiem zakończył bełchatowski przyjmujący Filip Frankowski, uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Kolejny pojedynek, w którym zmierzyły się drużyny Asseco Resovii Rzeszów oraz Domexu Tytanu AZS Częstochowa, górą okazali się siatkarze spod Jasnej Góry. Podopieczni Grzegorza Wagnera pokonali rzeszowian 3:2. MVP meczu został częstochowski rozgrywający Marek Kardos.

W drugim dniu Memoriału Skra Bełchatów rozegra mecz z Domexem Częstochowa, zawodnicy Politechniki Warszawskiej walczyć będą z Resovią Rzeszów.

Neckermann Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów 2:3 (17:25, 22:25, 25:20, 25:23, 17:19)

Neckermann Politechnika Warszawska: Janusz Gałązka, Rafał Buszek, Radosław Rybak (c), Serhiy Kapelusz, Dariusz Szalik, Bartłomiej Neroj, Damian Wojtaszek (l) oraz Jan Król, Karol Kłos, Paweł Maciejewicz

PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski (c), Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Filip Frankowski, Radosław Kolanek, Igor Walczykowski, Piotr Gacek (l) oraz Miguel Angel Falasca, Miłosz Hebla

Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa 2:3 (25:21, 18:25, 16:25, 25:19, 10:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Krzysztof Gierczyński, Wojciech Grzyb, Rafael Redwitz, Aleh Akhrem, Ardo Kreek, Paweł Papke, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Marcin Wika, Mikko Oivannen, Ivan Ilic.

Domex Tytan AZS Częstochowa: Piotr Nowakowski, Dawid Murek, Bartosz Janeczek, Fabian Drzyzga, Łukasz Wiśniewski, Piotr Łuka, Paweł Zatorski (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Marek Kardos.