61735 miejsce

Skra prowadzi już 2:1 w finale PlusLigi

Trzecie spotkanie finału siatkarskiej Ekstraklasy padło łupem PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Jacka Nawrockiego pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:1 i jeśli w czwartek wygrają po raz trzeci, zdobędą kolejny tytuł mistrzowski.

Otwarcie dla Skry
Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Oba zespoły zanotowały dwa spektakularne, pojedyncze bloki - najpierw Idi zatrzymał Mariusza Wlazłego, a później Brazylijczykowi takim samym zagraniem "odegrał się" Bartosz Kurek. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdni wygrywali 8:5.

Bełchatowianie powiększyli różnicę do pięciu oczek, gdy w polu zagrywki znalazł się Mariusz Wlazły. Odrzucił rywali od siatki, jednakże gospodarze swym szczelnym blokiem nieco zmniejszyli straty, zdobywając bezpośredni punkt oraz zmuszając Bartosza Kurka do popełnienia błędu. Przy stanie 13:15 o czas poprosił Jacek Nawrocki.

Na drugiej przerwie technicznej było co prawda jeszcze 13:16, lecz dzięki wygranemu przez Pawła Zagumnego pojedynkowi ze Stefanem Antigą oraz asowi serwisowemu Dominika Witczaka kędzierzynianie remisowali. Decydujące słowo należało do Skry - kolejny raz silne zagrywki jej kapitana i kończone przez niego kontry pozwoliły ponownie uzyskać przewagę, której mistrzowie Polski nie oddali do końca.

Końcówka dla gości
Drugi set miał bardzo wyrównany przebieg. Od jego początku do niemalże drugiej przerwy technicznej utrzymywała się gra punkt za punkt. Wtedy na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze, zwłaszcza wskutek ataków po bloku Dominika Witczaka. Po przeciwnej stronie boiska pewnie i szybko rozgrywał piłkę Miguel Angel Falasca.

Obie ekipy zdobywały po kilka oczek w jednym ustawieniu. Gdy wydawało się, iż do rozstrzygnięcia losów tej partii konieczna będzie końcówka "na przewagi", wówczas na dwa punkty odskoczyli goście. Czas wziął Krzysztof Stelmach, ale gdy bardzo trudny serwis posłał Paweł Woicki, wprowadzony specjalnie w tym celu, jego koledzy skończyli przechodzącą piłkę i wygrali do 21.