Facebook Google+ Twitter

Skradziona modlitwa Baracka Obamy

Ze Ściany Płaczu skradziono karteczkę z modlitwą, którą sformułował Barack Obama podczas swojej podróży do Jerozolimy. Modlitwa została opublikowana w izraelskiej gazecie "Ma'ariv".

Barack Obama w Muzeum Holokaustu w Jerozolimie. / Fot. PAP/EPAJak podaje dziennik "The Jerusalem Post" wczoraj student, który ukradł karteczkę z modlitwą Obamy przyznał się do tego w kanale Channel 2 i przeprosił za swoje zachowanie. Kandydat na prezydent Stanów Zjednoczonych karteczkę ze swoją modlitwą zostawił w Ścianie Płaczu podczas czwartkowej wizyty w Jerozolimie. W swojej modlitwie prosił o przebaczenie grzechów, ochronę przed dumą i zwątpieniem, a także o mądrość dla siebie. Kradzież i ujawnienie treści potępili rabini. W tradycji żydowskiej treść modlitwy powinna pozostać między Bogiem, a osobą zanoszącą prośby.

- Ściana Płaczu to największy skarb dla Żydów, a modlitwa przed nią to największe marzenie każdego wierzącego. W pobliżu Ściany Płaczu wejście w dojrzałe życie religijne świętują chłopcy. Przechodzą tam obrzęd bar micwy - mówi Weronika Romanik, studentka hebraistyki na UW.

Ściana Płaczu to jedyny zachowany fragment muru osłaniającego Świątynię Jerozolimską. Jest ona punktem wizyt wielu zagranicznych polityków. Byli tu prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk. Przed Ścianą Płaczu modlił się także Jan Paweł II w marcu 2000 roku. Dla Żydów Ściana Płaczu jest najświętszym miejscem. Jest ona także miejscem pielgrzymek wszystkich chrześcijan. Swoją modlitwę zapisaną na karteczce wkłada się między szczeliny w ścianie. Dwa razy do roku karteczki są usuwane, ale nikt ich nie czyta. Treść modlitwy zna tylko osoba pisząca i Bóg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I nie Barrack, tylko Barack...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Treść modlitwy zna tylko osoba pisząca i Bóg."

Co to? Tygodnik "Niedziela"? :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.