Facebook Google+ Twitter

Skradzione pojazdy wrócą do właścicieli.

Wczoraj funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili dwa kradzione pojazdy, krótko po przekroczeniu polsko - niemieckiej granicy. Ich wartość to 160 000 zł.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wczoraj funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili dwa kradzione pojazdy, krótko po przekroczeniu polsko - niemieckiej granicy. Ich wartość to 160 000 zł.

Jeden z samochodów - BMW - ujawniono podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy z pilotażowej Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.
Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów dotyczących pojazdu, a uszkodzony zamek w drzwiach i nieoryginalny kluczyk w stacyjce utwierdziły funkcjonariuszy o nielegalnym pochodzeniu samochodu. Trwają ustalenia właściciela pojazdu, bowiem nie zgłoszono go jeszcze jako utraconego do Systemu Informacyjnego Schengen. Numery na tablicach rejestracyjnych świadczą o rejestracji w Szwecji. Kierowcą samochodu był 30-to letni Polak, którego zatrzymano.

Nieco odmienny przypadek miał miejsce w Zgorzelcu, gdzie funkcjonariusze wytypowali do kontroli Citroena, a jego kierowca postanowił zignorować polecenie do zatrzymania się i uciekł. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który zakończył si w pobliskim lesie. Kierowca zbiegł, a w samochodzie ujawniono łamak w stacyjce. To pojazd z 2013 roku wart 100 000 zł.

Jak mówi chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej : ''Funkcjonariusze Straży Granicznej w pierwszej kolejności walczą z nielegalną migracją, pracą cudzoziemców, przemytem wyrobów tytoniowych, narkotyków i innymi przestępstwami transgranicznymi, i choć w naszej właściwości bezpośrednio nie leży ujawnianie skradzionego mienia, to ujawnianie pojazdów pochodzących z kradzieży stało się niemalże codziennością. Przynajmniej raz - dwa razy w tygodniu takie zdarzenia, jak powyżej mają miejsce. Po zakończonych czynnościach sprawy do dalszego prowadzenia w zakresie kradzionych pojazdów przekazujemy Policji. ''


Odzyskany Citroen / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Odzyskane BMW / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.