Facebook Google+ Twitter

Skradziono dzieła warte 100 mln euro

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-20 21:04

Z Paryskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej zniknęło pięć obrazów, wartych łącznie ponad 100 mln euro. Wśród nich były dzieła między innymi Picassa czy Matisse'a.

"Le Pigeon aux Petits Pois" / Fot. WikipediaWedług wstępnych analiz wynika, że kradzieży dokonano w nocy ze środy na czwartek. Wszystko wskazuje na to, że złodziejom udało się wyłączyć system zabezpieczeń, po czym spokojnie wynieść cenne dzieła z muzeum.

Christophe Girard, rzecznik burmistrza Paryża ocenił wartość skradzionych dzieł na ponad 100 mln euro. Jednak biuro prokuratora okręgowego uważa, że mogą one być warte nawet 500 mln euro.
Władze muzeum, policja oraz kancelaria burmistrza odmówiły podania szczegółów na temat samej kradzieży i skradzionych obrazów. Mediom francuskim udało się jednak ustalić, trzy z pięciu dzieł to: "Le Pigeon aux Petits Pois" autorstwa Pabla Picassa, "La Pastorale" Matisse'a i "Nature morte aux chandeliers" Leger'a.

W czasie włamania, oprócz złodziei w muzeum znajdowało się jeszcze trzech pracowników ochrony. Żaden niczego nie zauważył. Według policjantów wskazuje to jednoznacznie na to, że ktoś musiał wyłączyć system alarmowy.


Więcej na: edition.cnn.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Grubymi nićmi to szyte, policja powinna szybko to rozpracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno dzieła były warte ponad 500 mln Euro...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spektakularna kradzież! W zeszłym roku również w Paryżu skradziono szkice Picassa o wartości około 8 mln euro. Wiadomo, że takie kradzieże są wykonywane na zlecenie i ciekawi mnie, jaką chorą satysfakcję z nich będzie miał ekscentryczny kolekcjoner, skoro nie będzie mógł ich nikomu pokazać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.